Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerencsejatek(sportfogadas)...

Szerencsejatek(sportfogadas) olyan mint a tőzsde vagy a crypto?

Figyelt kérdés

Nagyon régimotoros sportfogadó vagyok (20+év) sok újjat már nem lehet nekem benne mutatni és persze már régen túl vagyok azokon az álmokon hogy majd én ebből fogok megélni :)


Amennyire benne vagyok a sportfogadásba annyira nem vagyok benne a tőzsdébe meg a crytoba.


Először is a bugyuta kérdésem :) Teljesen egy kutya ez így mind, vagy itt ha jó vagy, tudás szerint lehet szép +osan kijönni belőlle ?



Ugye sportfogadás nem ilyen , teljesen mind egy hogy tudod milyet sz.rt a játékos aznap vagy mi lenne a logikus mert 0-24 be benne vagy (én ezzel kelek fekszek) egy oriási hullámvasút az egész és igaz voltak nagyon szép szériáim ( a lakásomat is ebből vettem nagyon nagy nyereményből) de összességében kb 2 lakást el is buktam ezalatt a 20+ év alatt.


Érdemes belemélyülni ebbe vagy teljesen ugyan az az egész csak többet kell itt várni hogy nyerj vagy elbukd a pénzed?


júl. 29. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Hogyan lehetne egy napon említeni a szerencsejátékot és a tőzsdét?


Annyi közük van egymáshoz, mint amennyi a törzsi kuruzslónak és a Harvardon végzett agysebésznek.

júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem olyan a tőzsde hogy spekulálsz mi fog történni? előrejelzéseket nézel , netán 5. személy haverjának a kutyája mondja a belső infót hova érdemes befektetni? Vagy netán követed?



Mert ugyan ez a sportfogadás csak ott éppen a józsibácsi mondja a kocsmába hogy a perui 3 ba deAlmeira vérhassal küzd és ezért nem játszik így meg kell pakolni az ellenfelet....


mondom ezt neked minden tisztelettel mint akinek fingja sincs a tőzsdéről de maga a működési elve nem ez az egy mezei haladónak aki te is vagy én is vagyok ?

júl. 29. 12:28
 3/15 A kérdező kommentje:
nvidia részvényeket veszek aztám imátkozok hogy az AI miatt többszörösét fogja érni 1 év mulva? mert ha ez akkor pontosan olyan mint megfogadni egy meccset és imátkozni hogy bejöjjön :) Viszont ha nem ilyen akkor okosíts fel kérlek mert akkor elcsesztem 20+ évet és inkább ezzel kellet volna foglalkoznom
júl. 29. 12:32
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Szerencsejáték mind.
júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Úgy van ahogy mondod. De akinek szerencséje volt akár tőzsdén akár kriptóban ha megölnék sem fogja elismerni hogy csak szerencséje volt. Szerintük az egy szakma. Akkor ennyi erővel mondják meg nekem mit vegyek, és esküszöm én kérek bocsánatot. Na ugye.
júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Az értéktőzsdénél, árutőzsdénél, devizatőzsdénél, stb., tehát ezeknél a klasszikus tőzsdei piacoknál viszonylag jól lehet tervezni.

A kriptónál más a helyzet, ott egyrészt sokkal nagyobb a volatilitás, másrészt sokkal kevésbé kiszámítható a trendek iránya.


A szerencsejátéknál, mint ahogy a neve is mutatja, sokkal nagyobb a szerencsefaktor.

júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5/ jaaa hát ez annyira nem izgat :) minél jobban nem mondják meg annál szerencsétlenebbek ... ez egy fejlődési priódus hogy valaki ezt a szintet fejben elérje ahogy én is tettem pl sportfogadással amikor kis nyomi szerencsétlen voltam mert ezt máshogy nem lehet hívni akkor még a korhadt farönknek is leálltam bizonygatni hogy "de hát ez tudás volt öcsém" azután pár héttel késöbb mentem tarhálni körbe hogy adjon már valaki kajára pénzt...


Ha valaki manipulálni tudja ezeket és az biztos hogy itt senki az kb ugyan az mint aki egy meccset meg tud bundázni mert akkora hatalma van na ezek az emberek jönnek ki ezekszerint plusszosan ebből.


Amúgy szánalmas ez vagyis az aki ezt nyáladzva bizonygatja manapság tiktokon látom ezt és a sok kis gyökér meg kommentel alá és hisz a csodába .

júl. 29. 13:17
 8/15 A kérdező kommentje:
6/szóval akkor a kriptónál gyorsabban esik vagy emelkedik valaminek az értéke de instabilabb is egyben :) Köszönöm értem
júl. 29. 13:18
 9/15 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
34%

A tőzsde egy sima piac. Mint a zöldségpiac, húspiac, lakáspiac. Csak hatékonyabb, nem 6%-os jutalékot kér a bróker, hanem csak 0,60%-ot és mindig ki tud szolgálni piaci áron. Mielőtt hatalmas spekulálásokba kezdene valaki először talán érdemes lenne tisztázni, hogy miért is megy ki a piacra, miért akar vásárolni vagy eladni. Ideális esetben a vállalati részvényeket sima megtakarításként veszik az emberek - 20 évig tartanak egy MOL-részvényt, ami minden sikeres üzleti évben fizet egy kis osztalékot amivel ki tudják egészíteni a jövedelmüket.


A MOL pl. idén 150 forint sima és 100 forint rendkívüli osztalékot fizetett részvényenként, tehát 1000 darab MOL részvény éves hozamából már el lehet menni egy nyaralásra. Jobb üzleti években egzotikusabbra, kevésbé jóban meg szerényebbre.


Vagyis alapvetően elég konzervatív tőkegyarapítási céllal jött létre - ezeket a megtakarítási lehetőségeket lehet adni-venni amik az emberek reményei és várakozásai szerint passzív jövedelmet biztosítanak.

Nem arra lett kitalálva, hogy napi 0-24 bújják a befektetők a piacot, csak mivel a passzív jövedelem a kapitalizmus szent grálja, így az évszázadok során egy egész iparág szerveződött a derivatívák, day-trading, opciók, kvantitatív elemzések és társaik köré. Ez a része már az amatőrök boszorkánykonyhája ami vagy működni fog vagy nem.

júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha 20 év alatt nem jöttél rá, hogy sportfogadásból meg lehet élni, akkor még rengeteg újat lehet neked mutatni.
júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!