Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy lakásban tulajdon...

Van egy lakásban tulajdon jogom, a haszonélvezet apámé. Eladhatom a tulajdonjogot, apám beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk jóban.

Nem beszélünk.

Sőt egy komoly üzletet is elbuktam miatta (hosszú)...

Egész életem megkeserítette.


Ő most örökölt, legalább 120 millió Ft értékben.

Szóval nem semmizném ki.


Törvény szerint elvileg, ahogy utána néztem eladhatom a tulajdonjogot, ha a vevő elfogadja, h a haszonélvezet marad anyámé.


40 millió értékű lakás.

Apám már idős.

Lehet lenne valaki aki ad pár milliót a tulajdonjogért.


Már csak azért is mert a haszonelvezeti jog nem eladható és a haszonelevző halálával megszűnik így az új tulajra kerülne át.


Ítelkezést hagyjuk. Aki nem élt át egészvgyerekorában érzelmi bántalmazást, az úgyse érti.



júl. 21. 22:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
De ez neked mire jó? Csak buksz egy csomó pénzt. Neki ebből semmi gondja nem lesz.
júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3: Inkább te dolgozz a viselkedéseden!
júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyébként az eladást fordíthatná normálisan magára, de különben semmi jogunk nincs beleszólni és ítélkezni.
júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igazából 2-es válaszomat nem értem miért pontozták le. Írásodból rohadtul nem derült ki, hogy egyedüli tulajdonos vagy, de mindegy.


Ha egyedüli tulajdonos vagy, elég megtévesztő így irogatni, hogy tulajdonjogot eladni... A lakást is vele együtt adod :D. Te egy lakás tulajdonosa vagy, amit el akarsz adni. Senki nem beszél így, hogy eladom a lakásom tulajdonjogát... El adom a lakásomat, aminek van egy haszonélvezője.

"Van egy lakásban tulajdonjogom". Ezt akkor mondják, ha nem egyedüli tulajdonos vagy. Ha egyedüli tulajdonos vagy, könyörgöm mond azt, hogy van egy lakásom. Mindegy...


Szerintem rémes ötlet eladni. Képes lennél megválni egy 40 milliós ingatlantól pár millióért? Te mit nyersz ezen? Semmit. Buksz. Ha egyszer meghal az édesapád, akkor van egy 40 milliós lakásod, aminek már nincs haszonélvezője, teljes értéken.

Ha itt leírod, hoy nem szorulsz rá, akkor miért akarod eladni bukva 35 milliót?

júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Benne lakik a lakásba. Illetve ott is lakik.


Eszembe se jutott volna, csak megkeresett, h írassam rá a tulajdonjogot.


Régen még 18 éves koromban került a nevemre. Valami kétes ügylete volt és akkor rámíratta, lehet csak félt valamitől. Nem emlékszem mi volt, meg nyilván hazudott akkor is.


Most, hogy örökölt 120 milliót (kb. mert euróba van). Feltétlezem elborult az agya, hogy akkor a lakás tulajdonjoga is kell neki, ennyi év után.

Emiatt jutott eszembe, h ez az én nevemen van.

Nyilván semmit nem adna érte.

Nem, nem dolgozott meg érte amúgy...


Tőlem ő is megveheti tőlem. De amikornezt felvetettem, akkor ügyvéddel fenyegőzni, teljesen alaptalanul.


Nem vagyunk kapcsolatban. Gondoltam meghatalmazok valakit, h bonyolítsa le.


Ja biztos jó, de 63 éves, ki tudja meddig él.


Ja majd egyszer az enyém lesz a lakás. Végül is a gyerekemnek lehet jó lesz, bár szerencsére nem szorul rá.

Több lakást, kocsit elbukott már. Bár ezzel az ingatlannal nem tud mit kezdeni.

júl. 23. 01:48
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mivel van egy haszonélvezője, ebből nem igazán várható bármi... De ha apád meg akarja venni, akkor hajrá.
júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!