Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy lakásban tulajdon...

Van egy lakásban tulajdon jogom, a haszonélvezet apámé. Eladhatom a tulajdonjogot, apám beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk jóban.

Nem beszélünk.

Sőt egy komoly üzletet is elbuktam miatta (hosszú)...

Egész életem megkeserítette.


Ő most örökölt, legalább 120 millió Ft értékben.

Szóval nem semmizném ki.


Törvény szerint elvileg, ahogy utána néztem eladhatom a tulajdonjogot, ha a vevő elfogadja, h a haszonélvezet marad anyámé.


40 millió értékű lakás.

Apám már idős.

Lehet lenne valaki aki ad pár milliót a tulajdonjogért.


Már csak azért is mert a haszonelvezeti jog nem eladható és a haszonelevző halálával megszűnik így az új tulajra kerülne át.


Ítelkezést hagyjuk. Aki nem élt át egészvgyerekorában érzelmi bántalmazást, az úgyse érti.



júl. 21. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Írásodból nem derül ki, de ezek szerint neked van egy mondjuk 10%-os tulajdonjogod egy lakásban. (Csamert azt írod, pár milliót adna érte valaki).

Feltételezem nem rendelkezel többségi tulajdonnal.


Nem vagyok ügyvéd. De szerintem semmi ráhatása az egész sztorira, hogy a te tulajdonjogod kinél van. A többi tulajdonostárs beleegyezése nélkül aligha történhet ott bármilyen radikális változás. Szerintem a haszonélvező ebbe nem szólhat bele. Ki nem lakoltathatjátok. A haszonélvezeti jognak továbbra is fenn kell maradnia. A haszonélvező számára teljesen mindegy ki/kik a tulajdonosok.

Ismétlem, nem vagyok ügyvéd. Ne vedd készpénznek amit írtam.

júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy azt vágod, hogy te azért a tulajdonjogért nem tettél semmit. Csak megszülettél és vagy. Miért olyan fontos, hogy eladd azt az egy picike részét, valaminek, amiért a szüleid dolgoztak meg és neked szimplán csak azért van ott egy kis részed, mert létezel?

Inkább dolgozz azon, hogy egyszer neked is legyen majd egy sajàtod, ne a szüleidet b*sztasd. Nem ítélkezés volt, csak simán úgy érződik az írásodból, hogy egy pénzéhes kölyök vagy, aki megtudta hogy ja ott nekem van valami, hát ide vele. A szüleid viszont komolyan megdolgoztak azért, nem szép dolog ez egy gyerektől.

Ha meghaltak az őseid, úgyis kapsz valamit örökléskor. Addig is éld az életedet, ne pénzéheskedj.

júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyedüli tulajdonos vagy? Eladhatod, ha valaki vizet érte. Kapsz mondjuk 5-10 milliót egy 40 milliós lakásért. De ilyet se nagyon fogsz találni.
júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Eladhatod, nem kell a haszonélvező beleegyezése. A haszonélvezeti joga ugyanúgy megmarad. Pont emiatt nehéz vevőt találni, hiszen a haszonélvezőnek van minden használati joga a lakáson, a tulajdonos ez esetben nem tudja használni a lakást a haszonélvező beleegyezése nélkül.
júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

A tulajdonjog független a haszonélvezettől.

Természetesen eladhatod, bárki más beleegyezése nélkül. Viszont 2 óriási buktató van:


1. Nehezen lesz olyan aki megvenné. Egy 40 milliós ingatlan tulajdonjogát, amiben haszonélvező van, senki sem igazán akarná megvenni. Akkor is legfeljebb 3-5 millióért, a haszonélvező korától/egészségi állapotától (tehát, hogy várhatóan mikor szabadul fel az ingatlan) változhat. De az 5 millió már nagyon maximum. Természetesen csak 100%-os tulajdonért.


2. Az érték még lejjebb megy, ha csak tulajdonrész. Tulajdonrészt még haszonélvező/lakó nélkül sem szívesen vesz az ember, hát még azzal együtt. Ha csak tulajdonrész, az érték leugrik százezres nagyságrendekre, és azt mondanám százalékonként kb. 8-9 ezerre.

Tehát egy haszonélvezettel terhelt, 95%-os tulajdonrészt is nagyon maximum 760-855 ezerért tudnál eladni.


UI.:

Természetesen a fenti árak arra vonatkoznak, ha Budapesten, nem C. kat. helyen van, lehetőleg jó tömegközlekedéssel. Ha Budapest, de rosszabb/külső/C. hely, akkor vegyél le 10%-ot az értékekből.

Ha Budapesten kívüli, akkor pedig 25 km-enként 5%-ot.

júl. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A teljes tulajdonjog az enyém.


Nem dolgozott meg érte. Kétes dolgai voltak, úgy szerezte.

Egyből a majom proliság, h a szükeid megdolgoztak érte.

Szó se volt szülőkről csak egy szülő. A másik szülőt addig terrorizálta még idegösszeomlásoknsorozatát élte át és pszichiátriára került.


Igen 40 milliós lakás teljes tulajdonjogát 3-5 millióért.

júl. 22. 03:23
 8/16 A kérdező kommentje:

"Inkább dolgozz azon, hogy egyszer neked is legyen majd egy sajàtod, ne a szüleidet b*sztasd. Nem ítélkezés volt, csak simán úgy érződik az írásodból, hogy egy pénzéhes kölyök vagy"


40 éves vagyok.

Van 2 lakásom kiadva és van egy házam Pesten, amiben élünk.

2 diplomám van és egy kft-m.


Nem vagyok rászorulva.

Csak tönkrette a gyerekkorom.

A másik szülőmnek tönkrette az életét. Az utána lévő párjait kisemmizte.

Engem egy 19 milliós megállapodástól távolíott el, mert ismerete az egyik leendő üzletfelem és lebeszélte, hazudozott. Lett másik ügyfél de 1 éve zajlott a projekt előkészítése.


Részegen többször abuzált, napokra magamra hagyott gyerekkoromban.


Az, hogy te okoskodsz, meg kölyközöl csaknazt mutatja, hogy proli vagy, mert töredék információkból ítélkezel. Holott ennek semmi köze nincs a kérdéshez.

júl. 22. 03:29
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy előttem is többen mondták, bármikor, bárkinek eladhatod a tulajdonrészed, ha van rá vevő.

Nem kell, hogy a haszonélvező beleegyezzen, hiszen az ő haszonélvezeti jogát a tulajdonjog változás nem érinti. Az addig, amíg le nem mond róla, vagy meg nem hal, megilleti.


Az más dolog, hogy találsz ilyen paraméterekkel vevőt, vagy sem.


Ezeket írtad:

"a haszonélvezet apámé."

"ha a vevő elfogadja, h a haszonélvezet marad anyámé."


Lehet, csak elírtad. A végeredmény szempontjából mindegy is, hogy kinek van haszonélvezeti joga rajta.

júl. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
És te ezzel mit nyersz? Neki nem okozol kellemetlenséget, te viszont csak buksz pénzt rajta.
júl. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!