Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány év munkaviszonyban...

Hány év munkaviszonyban töltött idő a nyugdíjjogosultság feltétele?

Figyelt kérdés

Beleértve a GYES, GYED....és egyéb ide számítható időket is...

Persze, az is érdekelne, hogy az előbbiekből mit és mennyit vesznek figyelembe a nyugdíjjogosultság megállapításánál....


júl. 3. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
20 év kell sarkítva.
júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Öregségi nyugdíj:

[link]


Nők kedvezményes öregségi nyugdíja (nők 40):

[link]

júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket....ezeket már én is megtaláltam...csak nehéz belőle összehozni (legalábbis nekem)

Van egy hölgyismerősöm (barátnőm/szerelmem)...néhány évvel a 65. betöltése előtt ...kevés munkaviszonyos éve van (még talán 10 se összesen)...viszont van 4 gyermeke, akikkel valahány évet gyesen meg ilyesmin volt. Összejöhet neki, hogy nyugdíjat kapjon (?) (ha annyit is, amennyit....gondolom, nem sokat..)

júl. 3. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert nem tud 15 év szolgálati időt leigazolni.
júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerintem biztos volt legalább 6 év gyes vagy gyed ilyesmi...

Nem tudom majd megkérdezem tőle hogy mennyi volt... De az is lenne az érdekes hogy ezeket hogyan számolják be vagy munkaidőnek számít e?

júl. 3. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:

A szolgálati időnek maximum a 20 százaléka lehet a gyerekekkel töltött idő.

Pl.: 40 év szolgálati időnél maximum 8 évet vesznek figyelembe.

júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha pl. 8 év munkaviszonya volt, akkor max 2 évet vesznek figyelembe (gyes - gyed?)?
júl. 3. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Az öregségi résznyugdíjhoz legalább 15 év szolgálati idő kell. Az alanyi jogon járó GYES is szolgálati idő, mivel vontak belőle nyugdíjjárulékot.

Az öregségi teljes nyugdíjhoz legalább 20 év szolgálati idő kell. Erre is igaz, hogy az alanyi jogon járó GYES is szolgálati időnek számít.

Alanyi jogú GYES = amikor nem munkaviszony alatt kapod ezt az ellátást.


A nők 40-hez kell 40 év szolgálati idő. Ha a gyerekek utáni kedvezményt is figyelembe vesszük, akkor is 32 év szolgálati idő kell. Neki az nem lesz meg, ezért ezt zárjuk ki.

tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!