Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet valahogy pótolni a...

Lehet valahogy pótolni a kimaradt nyugdíj befizetést?

Figyelt kérdés
Ha az életem során 5 évig nem volt utánnam fizetve a nyugdíj járulék, így kiesett a nyugdíj számításnál az az 5 év. Ezt valahogyan be tudom pótolni? Ha elértem a nyugdíj korhatart, de 5 évem még hiányzik, mit tehetek hogy rendes nyugdíjat kapjak? A kieset évem amit pótolni kell az 5 év. Hallottam valamit hogy meglehet vásárolni az éveket. Ez igaz? És hogy működik?
tegnapelőtt 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze
tegnapelőtt 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha elerted a korhatart akkor nem hianyozhat ev, hisz elerted a korhatart.


Ha a nok40rol beszelsz, akkor abban az 5evben a ceg mulasztotta el a befizetest de te be voltal jelentve es levontak tőled vagy eleve feketen dolgoztal?

tegnapelőtt 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

10 éve feketén dolgoztam. Nem a nők 40-ről beszélek.

Még van kb 3 évem a nyugdíjig, de hogy legyen nyugdíjam kell még 5 év. Ez valahogyan visszamenőleg meg vehető?

tegnapelőtt 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehat 3 ev mulva lesz 15 ev igazolhato munkaviszonyod? Mert ebben az esetben kellene meg 5ev.


Amugy igen, megveheto. Van ra mod.


De ha csak most nem keresel nagyon jol, a nyugdijad minimalis lesz.

tegnapelőtt 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. És mi a mód? Az nem baj csak nem akarok éhen halni majd.
tegnapelőtt 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Google szolgalati ido vasarlas
tegnapelőtt 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ott azt írják, hogy visszamenőleg nem lehetséges.
tegnap 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Elso talalatbol idezek


Az öregségi nyugdíjra jogosultsághoz hiányzó szolgálati idő szerzése céljából a megállapodás megkötését a nyugdíjigényt elbíráló határozat kézhezvételét követő 30 napon belül kell kezdeményezni.

tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen pörögni tesó, neked sose lesz komolyan vehető nyugdíjad így. Alapból a befizetésekből számolják ki, így még ha össze is szeded az éveket, minimálisat fogsz kapni, azt akkor még nem vetted figyelembe a pénzt amit pluszba befizettél hogy legyen egyáltalán.


Erre akkor kelet volna gondolnod mikor feketéztél...

tegnap 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos, felénk más munkára nem volt akkor lehetőség. Enni meg kell.
tegnap 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!