Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri lakástakarékot nyitni?

Megéri lakástakarékot nyitni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lakást és azon gondolkozok, hogy inkább egy befektetésbe tegyem a pénzem, ami kamatozik szépen vagy nyissak egy lakástakarékot, ahol fix kamatozás van. Egy jó befektetés hozhatna többet, mint egy fix lakástakarék kamat? 10 éven keresztül gyűjtenék havonta 100.000 ezret akarok félre tenni. De nem tudom hogy lakastakarékot nyissak vagy fektessem be valamibe.
tegnapelőtt 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy magas inflációs környezetben ezek a lakástakarékok már az infláció mértékét sem tuják lekövetni.


Szerintem még egy állampapírral is jobban járnál, várhatóan jobb hozam, és kevesebb nyűg mikor fel akarnád használni a pénzed.


De egy megfelelő piaci indexkövető részvényalappal szinte biztos verhető az előbb felsorolt kettő is. persze ahhoz egy kicsit nagyobb önállóság kell a menedzseléséhez.

tegnapelőtt 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is az állampapírt ajánlanám
tegnapelőtt 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem is hívtak ilyennel. 8 évre kéne lekötni a pénzt, és 30 %-os kamatot ígértek. Ami elsőre jónak hangzik, csak ugye az a kérdés, hogy ez kamatos kamat vagy nem. Mert ha nem, akkor azért mégse olyan jó az a 30 %. Ráadásul 8 év alatt az infláció mértékét sem tudja hozni.

Vannak ennél jobb befektetési formák is.

tegnapelőtt 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont engem is ezzel hívtak, ez kamatos kamat. Arra rákérdeztem. Nekem nincs nagy pénzpiaci tudásom, de ez nagyon jónak hangzik, mert ha ebből megkötök hármat,(50-50-50) havi 150 ezerért az 8 év múlva 4.5 millió hozam. Az jó lehet?
tegnap 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!