Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a mai Magyarországon...

Megéri a mai Magyarországon fizetni tovább a lakástakarékot? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 éve (akkor még lehetett nyitni) kezdtem el fizetni havi 40000 forintot (kettő LTP-t nyitottam). Még a szüleimmel lakom. 10 éveset nyitottam, ahhoz, hogy kapjak állami támogatást, minimum 4 évig, tehát még két évig fizetnem kell.


Akkor jó ötletnek tűnt, de ma már nem tudom, mit csináljak. Ilyen ingatlanárak mellett még önerő se gyűlne össze csak ebből. Még 8 évet biztos nem laknék itthon, egyetlen esélyem egy albérlet lenne, de nem tudnám akkor az LTP-t tovább fizetni.


Gondolkozom hogy kiveszem a tőkét, mert vásárlásra úgysem tudnám használni, felújítani meg úgyse tudnék mit.


Ti mit gondoltok, megéri fizetnem tovább, hátha?


2019. szept. 23. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen megéri, hiszen Te még 2018 okt előtt kötötted a szerződést, tehát min. 4 évig megkapod rá az állami támogatást is - és addig is gyűlik legalább a pénz, ezt tutira nem költöd el :-)
2019. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Még valami: nem tudom biztosra, ennek nézz utána, de úgy tudom, hogy a 10 éveset is ki lehet venni 4 év után, ha úgy alakul, az állami támogatás elvesztése nélkül.

De lehet, hogy ez nem pont így van - ennek majd kérdezz utána.

2019. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
2007-ben is mindenki azt hitte, hogy a lakásárak tovább nőnek majd az égig. A jelent ne vetítsd ki a jövőre.
2019. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3-as! Tovább is nőttek! Nézd már meg a 2007-es ingatlanárakat a 2019-es ingatlan árakkal! 2007-ben egy budapesti garzon panellakást 3-4 millióért lehetett venni, ma ugyanaz a lakás 25 millió minimum. Ez mi ha nem az "égig növekedés"?
2019. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
A szüleid házát is felújíthatod belőle állami támogatással együtt.
2019. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

4-es ezzel szemben vidéken meg 2007-ben ért családi ház 9 milliót, majd ért drasztikus esés után 3-4 milliót, ma ér 8 milliót, de arra már nem elég hogy kiváltsd a hitelt amit felvettél rá :-)


Utolsónak is igaza van hogy felújításra is költheted, amibe az állami támogatást áfa formájában vissza fizeted az államnak, illetve attól kicsit többet :-)

2019. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bak Norbert:#4-es vagyok, igen jogos amit mondasz:)! Tudnék mesélni, ha ismernénk egymást és a személyesebb tapasztalataimat elmondanám!:) Egyébként ami az elmúlt bő tíz évben a magyarországi ingatlan piacon történt az nagyon súlyos pénzügyi havaria, ugyanis sok mindennel összefügg, és ez az állami, banki szektorra is nagyon gyalázatos fényt vet, tekintve a banki kamatok megszünését, a tőkével rendelkezők őrült ingatlanba fektetési rohamáig, sokminden gerjesztette ezt a folyamatot aminek az az eredménye, hogy ma egy garzon lyuk 20 misi felett van Budapesten. De erről hosszasan lehetne értekezni, ez nem a megfelelő fórum rá.
2019. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4.

Szerintem te is tudod, hogy értettem és csak szándékosan értetted félre. Ha pedig most nem 2019, hanem 2014 lenne, akkor meg "nekem lenne igazam", mert akkor épp nagyon lent voltak a lakásárak, sokkal lentebb mint 2007-ben.

Lehet hogy 2024-ben megint egy árzuhanás közben/után leszünk és akkor "megint nekem lesz igazam". Annyit akartam mondani, hogy lakást venni remélem nem úgy akar az emberek többsége, hogy "na nekem holnap kell egy lakás", hanem előre tervez és gondolkodik rá. Pl. én most 25 éves vagyok, de csak annyit tudok, hogy majd 40 éves korom előtt jó lenne egy lakás. Addig pedig gyűjtök rá és figyelem az árakat. Lehet 30 éves koromban jön egy jó lehetőség, lehet 35 évesen. Nem sietünk sehová.


De ugyanez igaz mindenre. Most nagyon kevés a kamat bankban, de mindenki elfelejtette hogy néhány éve még rengeteg volt. Ez újra megint lehet sok. Most megint sokat emelkedett a tőzsde, de ez nem jelenti, hogy a jövőben is csak felfelé emelkedhet. Stb-stb.

2019. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es minden bizonnyal :-) És az t is gyanítom mire végeznénk az összes tulajdonos által nem befolyásolható külső tényezővel, addigra megint "elértéktelednének" az ingatlanok, aztán mire a belső tényezőket is végig vennénk, megint csúcsra járnának. Ahogy a válaszoló is írta, a ciklikusság miatt mindig igaza lenne a pillanatnyi állapotban válaszolónak.


Abban is igaza van ugyanakkor, hogy pl. 2014-ben járt le a K&H-nál a Rajna alapunk, ami a futamidő alatt éves szinten 10% felett hozott. Újrakötni viszont már csak 1,5- 2%-on lehetett volna. Extrém alacsony kamatkörnyezet törvényszerűen nem párosult magas ingatlan árakkal mint napjainkban. Mi is emiatt lettünk úgymond "ingatlan befektetők" az általad említett tömegben, ahol magasabb hozamot realizálhattunk a pénzügyi termékekből történő katapulttal.


Az említett 9 milliós ingatlanom meg ebben az időben ért 4 milliót, most megint 7 körül van. Igaz a hitel rajta meg még mindig 8 millió :-).

2019. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!:) Üdv Mindenkinek! #4-es vagyok! Igen értek mindenkit, és remélem engem is vica versa:)!

Igen az ingatlan egy érdekes dolog, ahogy a másik válaszoló is írta nem úgy vesz az ember lakást, hogy holnap kell egy,egyetértünk :) .

Amit én mondtam annak a lényege az, hogy míg bő tíz évvel ezelőtt ha volt valakinek mondjuk 10 milliója kp-ban, akkor abból a pénzből mondjul tudott venni 2 budapesti kislakást (panelt), míg ma ugyanaz a pénz ér mondjuk egy fél garzonnyit kb, ennek a tényszerűségével vitatkozni nem igazán lehet. Ciklikusság meg igen, létezik, és az is biztos,hogy nemsokára ismét benne leszünk egy leszálló ágban, személyes véleményem szerint a csúcs már megvolt, vagy legalábbis már nagyon a fordulópont közelében vagyunk, mert már elértünk egy olyan m2/ft árszintet ahol a befektetési szándékú potenciállal rendelkezőknek már nem biztos,hogy megéri az ingatlan. Idáig ugye mondjuk egy tíz éves intervallumban meg lehet nêzni,hogy mondjuk egy lakás vásárlásánál mekkora profit volt elérhető, ha teszem azt mondjuk most értékesítené valaki az eddig kiadott ingatlanját. (Mondjuk nem akar tovább bíbelődni a kiadással, és megelégszik a többszörös árral, illetve a kb 10 év alatt a bérbeadásból származó nyereséggel). Tehát amíg az említett tíz évvel ezelőtti időkben arányaiban nem volt lehetetlen saját tulajdonú lakást vásárolni, addig ma igencsak az szerintem.

2019. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!