Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a mai Magyarországon...

Megéri a mai Magyarországon fizetni tovább a lakástakarékot? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 éve (akkor még lehetett nyitni) kezdtem el fizetni havi 40000 forintot (kettő LTP-t nyitottam). Még a szüleimmel lakom. 10 éveset nyitottam, ahhoz, hogy kapjak állami támogatást, minimum 4 évig, tehát még két évig fizetnem kell.


Akkor jó ötletnek tűnt, de ma már nem tudom, mit csináljak. Ilyen ingatlanárak mellett még önerő se gyűlne össze csak ebből. Még 8 évet biztos nem laknék itthon, egyetlen esélyem egy albérlet lenne, de nem tudnám akkor az LTP-t tovább fizetni.


Gondolkozom hogy kiveszem a tőkét, mert vásárlásra úgysem tudnám használni, felújítani meg úgyse tudnék mit.


Ti mit gondoltok, megéri fizetnem tovább, hátha?


2019. szept. 23. 10:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kár tovább fizetni. 4 év után akkor veszed fel támogatással együtt, amikor akarod és nem tudhatod a következő 8 évben mi történik, milyen lehetőség úszik eléd. Nekünk volt kettő LTP-nk, amikor lakást vettünk. Két év körüliek és kötöttünk akkor még kettőt. Ez évente 4 x 72 ezer forint állami támogatást hoz. Ahogy lejárnak, folyamatosan betörlesztjük a hitelünkbe és úgy számoltunk, hogy más forrásokból is előtörlesztve az állami támogatás gyakorlatilag nullázni tudja a kamatainkat mire végtörlesztünk, vagy legalábbis nagyon minimálisat kell kifizetnünk így.

Vagyis, ne összességében nézd, hiszen ha félreteszel havi 40 ezret bármilyen módon, attól sem fogsz falnak menni. De ha azt nézed, hogy beleteszel 12 x 40 ezret ebbe, vagyis 480 ezret egy évben, amit az állam honorál neked évente 144 ezerrel, az azért elég jó arány szerintem. Ha más nem, akkor még mindig megpróbálhatod egyenesági rokonnal "elboltolni" a 10 év lejárta után.

2019. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!