Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásárlás bankártyával neten?...

Vásárlás bankártyával neten? Lejjebb

Figyelt kérdés

ide mit kell írni? :S


[link]


2010. okt. 30. 22:19
 1/5 anonim válasza:
Neten csak az új típusú bankkártyákkal tudsz vásárolni, aminek dombornyomásos a kártyaszáma. Oda az utsó 4-6 számot kell írni, ezt nem tudom pontosan mennyit. De a www.pajortamas.hu oldalon magyarul is le van írva a menetrendje, ha venni akarsz egy számot. Próbáld ki ott, ha másképp nem megy, és ne csináld végig a tranzakciót.
2010. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Találtam egy ilyet, is a témában, de nem mai gyerek, kb. 5 éves. :DD


A Visa Electron márka általában nem alkalmas internetes vásárlásra, mert a kártyát kibocsátó bank nem engedélyezi az internetes tranzakciókat. Ez alól két kivétel van: a HBW Express Takarékszövetkezet és az Inter-Európa Bank által kibocsátott bankkártyák.


Az internetes bankkártyás fizetésre viszont alkalmas valamennyi, előlapján dombornyomású MasterCard és Visa kártya, továbbá a HVB Bank új MasterCardunembossed (dombornyomásmentes) MasterCard Narancs hitelkártyája és a speciális internetes kártyák is. Az alábbiakban javaslom, hogy olvassa el a

választékot és döntsön ezek közül valamelyik termék mellett, ha az interneten szeretne fizetni.


A speciális internetes kártyákról lejjebb ejtek szót, előbb nézzük az összes többit! Szóba jöhet a KDB Bank Visa Classic kártyája (éves díj 2.000 Ft), a számlavezetési díj havi 200 Ft. Hasonlóan kedvező az IC Bank MasterCard kártyája, ahol havi 150 forintos számlavezetési díj mellett 2.000 Ft-os éves díjat kell fizetni. 3.500 forintos éves kártyadíj mellett nem kell fizetni havi számlavezetési díjat a Budapest Bank Befektetési kártyája mellé (az óvadék 50.000 Ft!). A HVB Banknál is kedvező a dombornyomású kártya (MasterCard vagy Visa Classic) éves díja, 2.000 Ft (a számlavezetés díja 100 Ft vagy 249 Ft havonta, a 100 forintos csomagban tranzakciónként még 15 forintot kell fizetni).

A többi banknál 150 forint feletti havi díjat vagy/és 2.000 Ft feletti éves kártyadíjat kell fizetni az internet használatra alkalmas dombornyomású kártyáért, beleértve a hitelkártyákat is. A vásárlás valamennyi kártyával díjmentes.


Speciális internetes kártyából négy létezik, a CIB Bank MasterCard Internetkártyája, az OTP MasterCard WEB kártyája, a Magyar Külkereskedelmi Bank Visa Internet kártyája és az Inter-Európa Bank SMS-ben érkező egyszer használatos kártyaszáma (MasterCard kártyát helyettesít).

Mivel a vásárlás mind a néggyel díjmentes, ezért a fenntartás költségei jöhetnek szóba. Az OTP Bank magas havidíjért cserébe adja csak a szolgáltatást (Elektronikus számlacsomag, 1.200 Ft/hó).

A többi bank közül a CIB Banknál 190 forintos havi számlavezetési díj mellett évi 800 Ft a kártya díja, 499 vagy 1990 forintos havi számlavezetési díjért cserébe pedig ingyenes. A 499 forintos csomag havi díja csak 99 Ft, ha legalább 50000 Ft-os jövedelemátutalás és legalább 2 közüzemi díjbeszedés teljesül.

A Magyar Külkereskedelmi Bank Visa Internet kártyája 600 forintos éves díj mellett szolgáltatáscsomag nélkül 220 Ft; Komfort szolgáltatáscsomag esetén 275 Ft havonta.

A felsorolt kártyák működésének lényege az, hogy csak annyi vásárlást engedélyeznek, amennyi az erre elkülönített számlán fedezetként rendelkezésre áll, így a kártyabirtokosnak elég az internetes vásárlás előtt közvetlenül az elvásárolni kívánt összeget feltölteni erre a számlára az internetbank szolgáltatáson keresztül. Ezek a kártyaszámok csak az interneten használhatók.


Az Inter-Európa Banknál más filozófiával védik a kártyabirtokost:

véleményünk szerint ez a legbiztonságosabb megoldás, mert itt a kártyaszám (mely alkalmanként SMS-ben kérhető) az első használat után le is jár, így nem lehet vele visszaélni, még akkor sem, ha netán kitudódna. A valamilyen Inter-Európa Bank-os meglévő fizikai kártyához szükséges Kártyaőr szolgáltatással érhető el ez az egyszer használatos kártyaszám szolgáltatás kifejezetten internetes vásárlásokhoz, a Kártyaőrrel együtt havonta 510 Ft a számlavezetés díja és ehhez alkalmanként (vásárlásonként) 45 Ft költség társul, ez az egyszer használatos kártyaszám igénylési díja és az SMS kiküldésének díja. A költség díja tovább nő, hiszen a kártyaszámot kezdeményező távközlési költséget is az ügyfél viseli. A szolgáltatáshoz - mint írtam - legalább egy fizikai kártyával is rendelkezni kell, ezek közül a legolcsóbb évi 950 forint.

Ez alapján a CIB Bank szolgáltatása ajánlható, ha legalább 50000 Ft-os jövedelemátutalás és legalább 2 közüzemi díjbeszedés teljesül (ekkor ingyenes kártyadíj mellett havi 99 Ft a számlavezetés díja). Ha ez nem vállalható, akkor a KDB Bank Visa Classic kártyája ajánlható, melyet a hasonló árfekvésből kínált kártyák közül is a legolcsóbb fenntartani. Ha a teljes biztonságra törekszik, az Inter-Európa Bank megoldását javaslom.

2010. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2010. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kártyaszámot, azt ami a kártya elején van


nem kell feltétlen dombornyomott kártya, de a 3 jegyű ellenőrző kód a hátoldaláról kell

2010. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem megy xD azért köszi a gyors válaszokat
2010. okt. 30. 23:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!