Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan tartanak úgy autót hogy...

Sokan tartanak úgy autót hogy amúgy nem engedhetnék mag maguknak?

Figyelt kérdés

Ilyen "nehogy már ne autóval járjak" meg "persze majd felülök a tömegközlekedésre a csövesek közé" hozzáállással. Közbe a keresete rámegy a tankolásra, meg az időszakos költségeire az autónak. Hó végén nullán van, és nincs egy forint megtakarítása. Vagy ha lerobban az autó, akkor egy drága javítás szükségessége esetén ott rohadt az autó fél évig a panel előtt a parkolóba.


Sok ilyen van?


jún. 23. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem, aki egy autót sem képes fenntartani az mélyszegénységben élő, elnézve a KSH statisztikáit és a medián bért a legtöbb embernek ez nem okoz problémát.
jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sokan vannak így ezzel, de nem az általad említett degradáló dumával, inkább csak kényelemből, megszokásból.

Mondjuk aagglomerációs településen, vagy egy kis faluban élve inkább fenntart egy család 1-2 15+ éves autót, minthogy napi 2x45 percet buszozzon, mert kényelmesebb. Ez oké is, de talán sosem számol utána, hogy mennyibe kerül egy bérlet és mennyibe az üzemanyag, plusz egyéb fenntartási ktg. Szóval szerintem inkább a kényelem és a praktikum miatt van az, hogy sokaknak van úgyis autójuk, hogy egyébként az számukra "luxus".

jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Nem, aki egy autót sem képes fenntartani az mélyszegénységben élő"


Sokszor a vakolatlan nyílászáró nélküli putri mellett is ott az autó.


Meg rendszeresen megyek el egy lakott régi rogyadozó gettó kis parasztház előtt, aminél mindig egy nem annyira régi A6-os fekete audi parkol.

jún. 23. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szubjektív. Én inkább azt mondanám, hogy sokan tartanak olyan autót, ami gazdaságilag nem racionális döntés. Mert ha belegondolsz, például egy 10 millió feletti autó szinte soha sem racionális döntés, már csak az értékvesztés miatt sem.
jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Sokaknál kényszer is az autó. Kisebb falvakban ahol gyakorlatilag semmi nincs csak laknak, és jár egy-egy busz reggel-délben-este, ott máshogy nem igazán lehet megoldani, legyen szó akár munkába járásról, bevásárlásról, vagy ügyintézésről. Ilyen helyeken ha nem akarja bezárva érezni magát az egyén, akkor szüksége lesz autóra.
jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell neked mások életével foglalkoznod.
jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Sokszor a vakolatlan nyílászáró nélküli putri mellett is ott az autó."


Lehet, hogy az ott lakónak nem igazán van választása. Vesz egy autót, és bekapcsolódik a környék vérkeringésébe. Szerencsés esetben eljár dolgozni oda az autóval, ahova autó nélkül nem tudna. Ha így tesz, akkor az autó pénzt hoz, lényegében a megélhetés feltétele.

Ha bevakoltatja a "putrit" és nyílászárókat cseréltet abból a pénzből amiből az autót vette (ha egyáltalán futna rá belőle), attól a megélhetése továbbra sem lesz biztosítva.

jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok az ilyen. Falusi gyárban dolgoztam, ingyenes buszjarat volt minden irányból és sok melós autóval jött amit a cég nem is fizetett.
jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bizony.

Volt itt olyan kérdező, aki 70 000-t keresett közmunkával és 70 000-t költött havonta az autóra, hogy munkába tudjon járni - így nyilván a teljes autófenntartási költség több volt, mint a keresete.


1: XDD

jún. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor én ha most pillanatnyilag munka nélkül vagyok és nem keresek semmit, adjam el azonnal az autómat?
jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!