Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet megadtam a kártya...

Lehet megadtam a kártya adataimat?

Figyelt kérdés

Nem voltam elég körültekintő az facen. Hirdettek egy tárgyat elég olcsón. Hát mondom megrendelem. Szokásos menet. Cvc kód. Elfogadtam Revoluton a vásárlás. 10 euró. Utánna meg valamiért 2 eurót is levont. De azt is engedélyezni kellett.

Szállítási adatokat kértek.

Megvolt a tranzakció. De emailt nem kaptam. Utánna néztem meg az oldalt. És hát eléggé gyanús. 4 lájk. Ugyanolyan posztok.

Kell félnem?

Mit tudok tenni?

Vagy nem tudják levonni a pénzt ha nem fogadom el legközelebb? Hogy van ez?



jún. 22. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Tiltsd le a kártyád és rendelj újat!
jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem biztos, hogy megadtad.
jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak befagyasztottam. Hogy tudnak kicsalni pénzt? Mire kell figyelni?
jún. 22. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
milyen oldal volt ez ahol cvc kódot kellett megadni?
jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden online vásárlásnál kéri a GPay a fizetés miatt. Kártya szám lejárati dátum cvc kód. Megadom őket. Majd a revoluton elfogadom a vásárlást.
jún. 23. 01:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha megadtad az adatokat és jött a vásárlás elfogadása Revolutba, akkor megtörtént a tranzakció, megtörtént a vásárlás.


Mivel önként adtad meg az adataidat, saját magad jóvá is hagytad a tranzakciót, ez ellen utólag szerintem már nem nagyon tudsz mit tenni - de azért próbáld meg letiltatni a Revoluttal, hátha sikerrel jársz.


Ha átverős oldal volt, akkor egyszerűen csak nem kapsz majd se visszaigazolást, se terméket, csak lenyúlták a pénzedet. Rosszabb esetben nem csak a pénzedre hajtanak, hanem egyéb fiókjaidat is megpróbálják feltörni, hogy még több pénzedhez hozzájussanak, hiszen nem csak a bankkártya adataid adtad meg, hanem az email címed, egyebeket is.

Különösen figyelj majd oda, ha esetleg csomag kézbesítésről jön valami infó, nagyon nézd meg, hogy milyen oldalon próbálsz belépni és az tényleg a szállító cég oldala, nem valami kamu oldal. Ne dőlj be az olyan címeknek, hogy csomagkuldes-magyarposta.kldfhad.com


Ha valódi az oldal, csak nem jött meg a visszaigazolás a tranzakcióról, az lehet, hogy csak azért van, mert lassú/vacak a rendszerük, esetleg a spam mappába került a leveled. Próbálj rákérdezni, hogy mi történt, hátha mégsem vertek át.


A Revolut kártya fagyasztása és csak használat előtt engedélyezése mindenképp hasznos.

jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mented gpayen azt a szerencsétlen kártyát?
jún. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a 12 euró nem is nagyon izgat.

Mentve van a kártya

jún. 26. 20:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak több pénzt ne szedjenek le 😅
jún. 26. 20:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Update: most nézem, ugyan attól az "eladótól" lett volna egy 16€-os tranzakció. De mivel a revoluton tiltottam, így automatikusan elutasította.
jún. 26. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!