Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bevált a Magyar Államkincstár...

Bevált a Magyar Államkincstár állampapírjai, mint befektetési forma?

Figyelt kérdés
Legfőképp a Bónusz Magyar Állampapír tapasztalatai érdekelnének, középtávú biztonságos befektetésnek milyen választás?
jún. 21. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nekem bevált, mert még javarészt olyan papírjaim vannak/voltak, amik kétszámjegyű hozamot fizettek, adómentesen. Természetesen vehettem volna rajta pl. nvidia részvényt is, és akkor most 9-10-szeres pénznem lenne, de nem szerettem volna jobban kockáztatni.
jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
A PMÁP bevált, mert jelenleg 19% felett kamatozik gyakorlatilag kockázatmentesen. Az azóta eltelt időszakban a részvényindexek sem teljesítették felül jelentősen.
jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mit jelent az, hogy bevált? Honnan veszem észre, ha nem vált be?


Én vettem állampapírt, és azt tapasztaltam, hogy minden előre meghatározott kamatfizetési időpontban megkaptam az előre meghatározott módon számolt kamatot.

jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel számomra likvid megtakarítás kellett, amit legfeljebb 1% veszteséggel bármikor pénzzé tudok tenni, nem igazán volt más opcióm. Arról nem is beszélve, hogy amikor a legtöbb PMÁP sorozatot vettem jóval 400 forint fölött volt az EUR és az USD is. Akkoriban 4000 körül volt az S&P 500, most durván 5500. Nem számoltam ki pontosan, de szerintem nem jártam annyira rosszul.

Viszont ahogy csökken az inflációs és kamatkörnyezet, úgy nyilván egyre kevésbé éri meg az állampapír.

jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!