Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi központban van még...

Munkaügyi központban van még ez az ingyenes TB lehetőség, ha valakinek nincs munkája és nem bírja fizetni?

Figyelt kérdés
És ha segély nem jár. De régen volt ilyen hogy felmentést adtak TB fizetés alól egy évre annak is akinek nem járt segély. Sőt emlékszem még regisztrálni sem kellett ezért a központba. De ez elég régen volt. Most hogy van? Van még ez a lehetőség egyáltalán?

jún. 18. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Bemenni megkérdezni meg ingyen van.
jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakhely szerinti járási hivatalba kell kérelmezni

Kérelem hatósági bizonyítvány kiállítására egészségügyi szolgáltatásra jogosultságra szociális rászorultság alapján

jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lakhely szerinti kormányablakba kell bemenni, és a szociális kategóriába az egészségügyi járulék átvállalására kell egy kérvényt kitölteni. Előtte kell a munkaügyi központtól kérni egy papírt, amin rajta van hogy mióta vagy munkanélküli, és hogy együtműködsz velük, és mindig időben megjelensz. A kérvényben kérik az adataidat, vagyontárgyaidat, meg azt is le kell írni, hogy jelenleg miből élsz, és mennyi pénzed van. Nem célszerű sokat beírni, de túl keveset sem. Csak hogy lássák, nem tudod kifizetni a havi járulékot, hisz nincs jövedelmed. De mégis kíváncsiak rá, ha nincs jövedelmed, akkor miből élsz. Írhatsz tartalékot, kölcsönt a családtagtól, vagy hogy a szüleid tartanak el, esetleg használt cikkeket adtál el, vagy nem tudom. Ha alkalmi munkát végzel feketén, azt nem célszerű beírni. De kb 150-200 ezer ft-ot legyen kb amit beírsz. Mert azt hiszem 3 hónapot néznek, és ennyiből kellene megélned addig, és emellett nem tudod fizetni az egészségügyi hozzájárulást. Ha mindent jónak találnak, és úgymond rászorulónak akkor 1 évre megadják az egészségügyi biztosítás átvállalását 1 évre. Erről postán értesítenek levélben, hogy pontosan mettől meddig terjed ez

az időszak. Sok sikert!

jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

3-as, kicsit pontosítanék itt-ott ha nem gond :)

A Munkaügyitől maxmimum a foglalkoztatást helyettestő támogatáshoz kell igazolás hogy munkanélküli és kimerítette az álláskeresési támogatást amennyibe volt rá jogosult :) Simán egészségügyi szolgáltatásra jogosultságnál nem szükséges, mivel természetbeni ellátást igényel. Itt nem kell az állástalanságot igazolni.

Kereső tevékenységből pedig semmilyen jövedelmet ne írjon be, nemhogy max 150 meg 200 ezret, mert nyilvánvalóan hogy nem fogja akkor megkapni, ha jövedelme van, eleve nem lesz jogosult semmi szoc ellátásra, mert ha van jövedelme nyilván fizetni is tudja :) Kereső tevékenységbe ilyen szoc ellátások mellett egyedül az egyszerűsített foglalkoztatást lehet űzni, annak a jövedelmét viszont nem kell feltűntetni, mivel nem jár biztosítási jogviszonynnyal, és nem is rendszeres jövedelem.

jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Na ennek örülök, ha tényleg így van, ahogy írtad. Mivel nálam tavaly szeptemberben kellett az igazolás a munkaügyi központtól, és be kellett írni, hogy miből élek jelenleg, és mennyi pénzem volt akkor, mivel azt írtam be, hogy a megtakarított pénzemből élek. Ha a szülei támogatják a kérdezőt nyilván nem ezt kérdezik. Nem a kisujjamból szoptam ki. Hanem ezt tapasztaltam. Ahol én voltam akkor, így volt, erre meg is esküszöm. De te honnan értessz ennyire hozzá? Mitől vagy annyira biztos, hogy úgy van, ahogy írtad?
jún. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és nem mint rendszeres jövedelmet írtam be a 150-200 ezret, hanem mint megtakarítást. Az alkalmi fekete munkát csak példaként hoztam fel. Na és képzeld elfogadták, hogy ennyit írtam be.
jún. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös azért vagyok annyira biztos benne hogy úgy van, mert


1. Saját magam is benne vagyok sajnos

2. Bérügyi-munkaügyi, pénzügyi Számviteli veszettségeim vannak, tehát eligazodom az ilyen adók, járulékok, az ilyeneket szabályzó jogszabályok közt, és követem is.

3. Előző pontból adódóan másoknak is segítek ilyen kérelmeket meg csinálni intézni mit hova adjon be

jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Tavaly is így volt ahogy írtad? Tőlem miért kérték akkor a Munkaügyi központtól az igazolást, és miért kellett beírnom, hogy akkor miből éltem, és hogy épp mennyi pénzem volt? Sajnos nekem is igénybe kellett vennem. Az ügyintéző hölgy mondta, hogy azt mindenképp rá kell írnom a papírra, különben nem fogadják el. Ja és ez Kecskeméten volt az egyik kormányablaknál.
jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen ugyanígy van, a szociális törvény nem változott.

Nem tudom tőled miért kérték a munkaügyis papírt. A munkaügyis papír az aktív korúak ellátásához az fht-hoz kell. Egészségügyi szolgáltatás jogosultsághoz

jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(folytatás) egészségügyi szolgáltatásra jogosultsághoz nem feltétel. Az egy másik dolog hogy a legtöbb helyen esetleg ülnek inkompetens hülyék és saját maguk önkéntesen hepciáznak meg követelnek olyat ami nem kell
jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!