Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kifizetetlen csekk, mit...

Kifizetetlen csekk, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Találtam egy kifizetetlen csekket 6 évvel ezelőttről. Költöztünk akkoriban, lemondás utáni utolsó csekk volt és nem lett befizetve. Csakhogy azóta már meg is szűnt az a cég (invitel), illetve más cégbe olvadt be.

Mit lehet ilyenkor csinálni, hogyan tudnám kifizetni? Nem szeretném, ha több százezres tartozást varrnának a nyakamba végül.


jún. 7. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha eddig nem értesítettek, akkor már elévült.
jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem évül el sajnos, 13-14 évvel ezelőtti párezer forintos számlaelmaradásokból milliós összeget inkasszálnak.
jún. 7. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha ennyire tartasz tőle, akkor menj be a Digihez és kérdezz rá. Majd írd meg mi volt.
jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem merek bemenni :D

Előbb megpróbálok választ kapni, hátha volt valaki ilyen helyzetben.

jún. 7. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
jézusom...
jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem evul el, csak torvenyes keretek kozott nem behajthato!
jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BeefEater ***** válasza:
59%

Elévül a követelés ha ők is elfelejtették. Ha közben folyamatosan küldték a felszólítást, akkor nem, de ha 6 éve nem keresték, akkor elévült.


Én is kaptam már 5 évvel régebbi állítólagos tartozásról számlát. Megírtam, hogy egyrészt nem ismerem el a tartozást, másrészt úgy is elévült úgyhogy ne keressenek megint. Volt egy kis hőbörgés, de sosem hallottam róluk újra.

jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
A távközlési szolgáltatói követelések nem 5, hanem 1 év alatt elévülnek. Ráadásul a 2012-es Ptk. óta a felszólítás nem szakítja meg az elévülést, úgyhogy ez egészen biztosan elévült.
jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!