Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új közjegyzői okirat?

Új közjegyzői okirat?

Figyelt kérdés
A biztosító addig húzta a dolgokat, míg kifutottunk az időből, így felmondták a biztosításunkat.A lakást viszont hitelre vettük, az adás-vételiben benne van a biztosítás száma ( a biztosításhoz van kötve a hitel) így csak visszaállítani lehetne az eredeti biztosítást.Olyat lehet vajon csinálni hogy a bankkal, biztosítóval közjegyző előtt írunk egy új szerződést új biztosítással?Csak olcsóbb lenne a szerződés módosítás, mint a visszaállítás.Remélem értitek mire lennék kíváncsi.Előre is köszönöm a segítséget!
2010. okt. 29. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, értem, mit kérdezel, de ha ez a szerződés nem új (több éves a hiteled), akkor a válasz egyértelműen NEM. Te egy úgynevezett kombi hitelt választottál anno. Ez azt jelenti, hogy a hitelből a tőkerészt egy ideig egy biztosító társaságnak fizeted, ott gyűjtöd, az egyéb költségeket (kamat és pl kezelési költség)pedig a bankban fizeted. A bank a biztosítási szerződésed lejáratáig türelmi időt adott a tőke fizetésre. A két szerződés szorosan összefügg, nem lehet egy új közjegyzői okirattal egyszerűen módosíttatni. Ha Te bizonyos ideig nem fizettél a biztosító társaságnak (mindegy, milyen okból), akkor gyakorlatilag nem fizetted a hiteled tőketartozását, elmaradásban vagy. Ezt rendezned kell, különben a hitelszerződésedet is fel fogják mondani.


Át lehet alakítani egy kombi hitelt normál (annuitásos) hitellé, de ez elég bonyolult és kifejezetten káros az ügyfélre nézve. Ha pl 2 éven belüli a hiteled, az a pénz mind elvész, amit a biztosítóhoz fizettél eddig. Hosszabb idő után is csak a töredékét írnák jóvá a hitelednél, újra kellene kalkuláltatni a teljes hiteledet, mert a tőketartozásodra a bank eddig egy fillért sem kapott, hiszen azt a biztosítónak fizetted.

Új törlesztőrészletet állapítanának meg és gyakorlatilag olyan, mintha újra indulna a hiteled, mintha eddig egy fillért sem fizettél volna.


Ha eddig egy fillért sem fizettél a biztosítónak, akkor talán meg lehet próbálni átdolgoztatni a hiteledet, de akkor sem lesz olcsó és nem biztos, hogy a bank engedi.


Az az érzésem, hogy nem értetted meg anno a kombi hitel működését, amikor ilyen hitelszerződést kötöttél.


Egy hiteltanácsadó

2010. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm hogy válaszoltál!

Az volt a szerződésem lényege, hogy fizetek a bank fe havi 50000ft-t, a biztosító felé 30000-t.Tudom, hogy a biztosító felé fizettem a tőkét, a banknak a kamatot.

Aztán mivel szülés előtt álltam, átrakattam csekkesre a biztosításomat (élet és lakás) a bank felé fizetendőm pedig maradt a számlámon hogy levonják.Csak mivel már nem kaptam annyit hogy le tudják időben vonni, így csekken be tudtam volna még fizetni.De nem küldték a csekkeket, hiába szóltam.Személyesen nem tudtam fizetni a biztosítósomnak, mert már nem vehetnek el pénzt.Számláról levonásra pedig nem rakathatom vissza mert 1 éven belül nem lehet változtatni.Minden hónapban legalább 2* érdeklődtem a csekkeim után, arra az összeg meg is lenne, ha valahogy engednék kifizetni( se csekk, se személyes, se számla) de mostmár a visszaállításért legalább 60000ft-t akarnak felszámolni nekem.Annyim pedig sajnos nincs.

Ezért kérdeztem hogy esetleg a szerződés módosítás járható út lenne-e?Most már végképp nincs ötletem.Ha nem rendezem el idén valahogy a dolgot, a lakás hitelt is felmondják.Miért kell ennyire akadékoskodni, nem értem.

Akkor azt mondod nem tudok semmit sem csinálni, a visszaállításon kívül?

2010. okt. 31. 12:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 3,5 éves a hitelem, eddig semmi gond nem volt a fizetésekkel.Januárban rakattam át csekkesre és 2- csekket amit küldtek azt befizettem.
2010. okt. 31. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy mindenképpen reaktiváltasd a biztosításodat, mert ha a lakáshitel szerződésedet is felmondják, az nagyon nagy baj, ugyanis a bank egy összegben kéri majd a teljes tartozást.


A díjakat befizethetted volna Te magad is a biztosító pénztárában, de hibás döntés volt megszüntetni a folyószámlás fizetést, hiszen rakhattál volna a számládra annyi pénzt, ami elegendő lett volna a banki és a biztosítós befizetésekre is. Ahhoz, hogy egy biztosítást felmondjanak, legalább 3 hónapos elmaradásban kellett lenned, de tudom, hogy még ennél is tovább szokták húzni a felmondást, mert az senkinek sem jó. Sajnos a bank számára semmilyen elfogadható ok, indok nincs arra, hogy elmaradtál a havi befizetésekkel. Azon ne gondolkozz, hogy módosíttatod a szerződésedet, mert azzal nem 60.000Ft-ot buknál, hanem több, mint fél milliót, ugyanis az első két éves befizetésed, amit a biztosítóhoz fizettél, mind elveszne.


Próbálj a biztosítóval egyezkedni, kérj valahonnan kölcsön, de mindenképpen rendezd a biztosítást.

2010. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm hogy megpróbáltál segíteni!Beszéltem ma egy másik bankos/biztosítós ismerősömmel.Szerinte van más módja is a dolognak.

Köszönöm!

2010. okt. 31. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Megköszönném, ha elmondanád, mi az a más mód ennek megoldására, mert sajnos én már találkoztam olyannal, akinek a bank is felmondta már a lakáshitelét, mert nem rendezte a biztosítását és nem igazán lehetett már semmit sem tenni.

2010. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Ne haragudj, de nem igazán járok erre mostanság:).


Átnézettük a szerződést és kiderült hogy a lakás biztosításunkat átvihetjük máshová, de az életet nem, mert az megtakarításos.Viszont a biztosító hagyott egy olyan lehetőséget hogy ha az elmaradás felét kifizetjük, akkor visszaállítják a szerződést és felemelik a biztosítási díjat, addig míg a maradék elmaradás ki nem egyenlítődik.Ezt múlt héten elrendeztük, aztán meg látjuk mi sül ki a dologból.

2010. nov. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!