Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2024-ben érdemes Magyarországo...

2024-ben érdemes Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
Kérlek indokold meg a válaszod, attól függetlenül, hogy igen vagy nem.

máj. 25. 16:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
#8, persze, kint jobb, de németul kell emberekkel beszelgetned,csoda, hogy még beszelst, irsz magyarul. Nem lehet konnyu, idegen orszagban idegenekkel.
máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

ma 19:28


Miért lenne baj, hogy Németorszagban németül kelljen beszélnem? Meg miért felejtenék el magyarul, a családom magyar, vannak magyar ismerőseim, barátaim is. Ugyanannyira vannak itt is idegenek, mint otthon bárki más...

máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Igen, egy szint felett.

Ami egyébként nincs olyan egetrengetően magasan, mint a többség gondolja

máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek itthon élni, jól is élünk, a "mégtöbbért" nem mennénk el, mert annyit nem ér, hogy távol legyünk a barátainktól, családunktól. Mondom ezt úgy, hogy mérnök párosként tudom, hogy a sokszorosát megkeresnénk lassan bárhol annak, amit itthon és a nyelvvel sem lenne probléma, de mégis van az a szint, ahol egy ponton már nem ez a mérvadó.

Ami engem nagyon zavar, az a pesszimizmus, állandó letargia, siránkozás, elkeseredettség, ami valamiért bele van kódolva az emberek többségébe itthon. Nagyon megválogatjuk emiatt, hogy kiket engedünk be az életünkbe, így szerencsére a barátainknál ez nincs jelen és a családunk is életvidám, pozitív személyekből áll. Én azt mondom így jó itthon élni. (És nem, azt nem mondom, hogy nincs baj politikai, államigazgatási területen.)

Egyetlen esetben lennék hajlandó hátrahagyni a mostani életünket. Illetve kettőben. Az egyik az, ha jelentősen megváltozik a helyzetünk és nincs más kilátásunk. A másik az, ha a gyerekeink érdekei ezt kívánják, pláne ha ők rágják a fülünket érte.

máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Sok évnyi munkakeresés után még mindig ilyen interjúkérdéseket kaptam: még a szüleiddel élsz?"


:O Tőlem sosem kérdeztek ilyet. Amúgy szerintem ez abszolút magánügy, hoyg kivel élsz, senkinek semmi köze hozzá. Attól nem fogsz jobban vagy rosszabbul érteni a munkádhoz. Kb. mintha a szexuális irányultságodra kérdeznének rá egy állásinterjún! Én szó nélkül felálltam volna és otthagytam volna őket.

máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Kismillió állasinterjún megfordultam már, találkoztam érdekes kérdésekkel, puhatolózásokkal, de az miért érdekelne bárkit is, hogy a szüleimmel élek-e? :)
máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert inkább olyannak akarják adni a munkát, aki úgymond rá van jobban szorulva. Úgy gondolják, hogy téged eltartanak a szülők, így nem halsz éhen, de a másik meg éhenhalna
máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
42%
Éhen halna bocsi
máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
máj. 26. 12:53: másrészt meg azért kérdeznék én ilyent, pláne olyantól, aki már nem 1-2 éve végezte el a sulit, mert ha képtelen önálló életet élni, felnőtt korban, leszakadva a szülőktől, akkor másra is képtelen lehet, például munkavégzésre. Ebből a szempontból (is) teljesen jogos a kérdés.
jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ez marhaság
jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!