Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki megházasodik, és...

Ha valaki megházasodik, és utána válásra kerül a sor (akár pár hónapon belül), az összes megtakarításának a fele akkor is a házastársat illeti?

Figyelt kérdés

máj. 19. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

DEHOGY IS!

A házasságkötéssel SEMMI NEM LESZ közös, ami elötte valamelyik fél vagyona volt, még 50 év múlva sem, az MINDIG marag magánvagyon.

Ha valaki házasságot köt és két hónap múlva elválik, csak az lesz közös, amit ez idö alatt vettek, feltéve, hogy nem kötöttek ezzel ellentétes értelmü házassági szerzödést.

máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
11%

Csak a közös szerzeményt kell felezni. Ami a házasság ideje alatt keletkezett. 10 évnél hosszabb házasság esetén a vagyon minden része közös szerzeménynek számít, ami nem tartozik a kivételek közé. Ha a házasságot élettársi kapcsolat előzi meg, akkor annak kezdetétől számít a házassági vagyonközösség.

(Ha jól emlékszem. Mert most nem olvastam újra a PTK megfelelő részét.)

máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

"10 évnél hosszabb házasság esetén a vagyon minden része közös szerzeménynek számít"


Erre van valami hiteles forrásod? Ugyanis ez nem igaz!

máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

#3

Valóban nem igaz. Mint írtam, "ha jól emlékszem". Ezek szerint nem jól emlékeztem. Csak közkeletű tévhitként van rá hivatkozás a neten.


A PTK-ban most utánanézve csak egy időmúlásos változást találtam:

4:38. § (3) "Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik."

De ez nem volt a kérdésben.

máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy sokan kötnek házassági szerződést.

Az manapság már nem számít cikinek, hanem szinte kötelező eleme a házasságkötésnek.

máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!