Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha veszek otp, vagy mol...

Ha veszek otp, vagy mol reszvenyt pl 500ezert ft ertekben, akkor valoban kapok osztalekot?

Figyelt kérdés
Hogyan mukodik az osztalek kifizetese?
márc. 28. 06:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

"Az a kerdes, h lattam hogy az otp reszveny 16600 ft es most esno fog, vagy tovabb novekszik?"

Esni fog, egészen 3 óráig, de utána majd kisüt a nap.

márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
Ne haragudj már meg, bár látom nagyon önérzetes vagy, de ekkora nettó ostobaságot, hogy esni vagy növekedni fog egy részvény, hogy tudsz mégis kérdezni...? Aki tényleg ennyire pénzügyi analfabéta, az tartsa inkáb nagyon távol magát a tőzsdétől és vegyen csak állampapírt szorgosan.
márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Oke.

Nem veszek reszvenyt, inkabb hagyom.

márc. 28. 12:20
 24/29 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg mem rosszból de arra fel vagy készülve ha évekig csak veszteséggel tudnàd eladni a részvényed.
márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem gondoltam ezt at teljesen. De inkabb sehogysem.

Veszek inkabb fix 7szazalekos allampapirt...

Az is jo.

márc. 28. 12:40
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

“Az a kerdes, h lattam hogy az otp reszveny 16600 ft es most esno fog, vagy tovabb novekszik?

Aki ebben jartas az biztos tud ra valaszolni.”


Erre senki nem tud válaszolni. A jövőbe senki nem lát.


Egyébként ha már részvények, és osztalék akkor miért épp magyar részvényekben gondolkodsz?


Milliónyi szuper amerikai részvény van, amivel lényegesen többet lehet keresni mint bármelyik magyar részvénnyel.

márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Es ezt a Budapest ertektozsden fogjak majd mondani nekem, hogy inkabb vegyek amerikai reszvenyt? 😀 bocsi a hulye naiv kerdesert...
márc. 28. 14:54
 28/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem, nem fogjàk mondani se ezt se semi màst, mert a BÉT alapvetően nem is a lakossàgi kisbefektetők ügyes bajos dolgaival foglalkozik.
márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kérdező: Bár a stílus és az információ tartalom sok válasznál nem volt kedves, de tényleg jót akar neked mindenki, aki azt mondja, hogy ha nem érted a tőzsde működésének alapjait, akkor inkább ne kockáztass vele, mert nagyon könnyű sokat bukni rajta.

Mielőtt elkezdesz a tőzsdével bármilyen szinten foglalkozni, érdemes az alapoknak utána nézni, hogy legalább nagyjából értsd az alapfogalmakat. Megpróbálok néhány gondolatot leírni, hogy jobban képbe kerülj, de ne várd, hogy itt mindent leír neked valaki. Ezekről a hozzáértők könyveket szoktak emberek tele írni. Nem lehet pár mondatban átadni egy önálló szakmának (tőzsdei kereskedés) még a lényegét sem átadni, nem hogy minden részletét.


Az állampapírokat pont azért kritizálják sokan, mert kevés a hozama. Viszont ezért cserébe hatalmas előnye a tőzsdével szemben, hogy előre ismert mértékű, határidejű és garantáltan pozitív a hozam. Aki nem ért a tőzsdéhez, annak jobb, ha távol tartja magát, amíg utána tud nézni annyira, hogy megértse, hogy miről szól, hogyan működik és milyen kockázatai vannak.


Pontosan azért hívják a tőzsdét kockázatos befektetésnek, mert azt senki nem tudja biztosan megmondani előre, hogy a részvények árfolyama mikor merre fog mozogni és mennyit. Teljességgel lehetetlen előre megmondani, hogy mennyi idő alatt, mennyi pénzt és hogy nyerni vagy veszíteni fogsz majd.

Ha részvénybe fektetsz, akkor LEHET, hogy marha nagyot fogsz nyeri rajta, de ez még akkor sem biztos, ha évtizedek óta tőzsdézel és nagyon alaposan ismered a működését. Ugyanúgy lehetséges az is, hogy egy csomót veszíteni fogsz rajta.

Minél jobban ismered a tőzsde általános működését, a grafikonok értelmezését, az egyes részvények jellegzetességeit, minél több tapasztalatod van, hogy a cég különféle piaci eredményei, bejelentések (pl. negyedéves forgalom, új termékbejelentések, az állam által kivetett új különadók, törvény módosítások, egyéb tényezők) hogyan hatnak a részvény árfolyamokra, annál jobb esélyed van rá, hogy jobbak legyenek a sejtéseid róla, hogy merre mozdul majd az árfolyam. Biztosan még akkor sem fogod tudni előre, csak véleményed lesz róla, amiről utólag majd kiderül, hogy vagy jó volt, vagy nem.


Lényegében minden egyes részvény vásárlási tranzakció elmozdítja a részvény árfolyamát valamilyen irányba. Ha többen vesznek egy részvényt, akkor a nagy érdeklődés növeli az árát. Ha többen adják el a részvényüket, mint amennyien vesznek belőle, akkor lefelé megy az ára. Minél több az adás-vétel egy részvényből, annál nagyobbak az ár mozgások. Ha hirtelen sokan kezdik eladni, akkor bezuhan és nagyon sokat csökken a részvény árfolyama. Ha hirtelen sokan kezdik el venni, akkor gyorsan az egekbe szökhet az ára.


A tőzsdén alapvetően két fő irány van. Az egyik, amit a brókerek, daytraderek csinálnak: folyamatosan követik az árfolyam görbék változását, szemmel tartják, mikor hogyan változnak az árfolyamok. Mindenféle matematikai modellek és egyéb piac ismereti háttér bevetésével próbálják elcsípni, hogy amint elindul felfelé az árfolyam, ők beszálljanak egy részvénybe és amint esni kezd az árfolyam, minél hamarabb kiszálljanak belőle, így a hasznukat maximalizálják, a veszteséget és a kockázatot meg minimalizálják. Csak mivel nem lát senki a jövőbe, még a legjobbak is szoktak rajta bukni. Mindössze abban reménykedhetnek, hogyha sikerül elég jól ráérezniük a piaci trendekre és elég gyorsan reagálniuk a helyzetekre, akkor többször és nagyobb összeggel fognak nyereséget elérni, mint veszteséget.


Vannak, akik inkább a nagy trendekre figyelnek csak, beteszik a pénzüket egy biztonságosnak vagy jó üzletnek gondolt részvénybe és reménykednek, hogy nem veszítenek rajta. Általában ők inkább nem is részvényekbe, hanem index alapokba fektetnek, amiknek az értéke valamilyen súlyozással automatikusan követi az adott piac főbb részvényeinek az árfolyam változásait.


A BÉT-től ne várd, hogy majd ők elmagyarázzák neked a tőzsde alapjait. Ők nem képző intézmény, nem az a céljuk, hogy a hozzá nem értőket bevezessék az alapokba. Ez kb. olyan, mintha a Formula 1 menedzsment (FIA) weboldalán keresnél kezdőként vezetés oktatót, hiszen ők is autózással foglalkoznak, miért ne tanítanák, hogyan kell bekanyarodni a jobbkezes utcába.

Inkább a különböző bróker cégek feladata/érdeke lenne az ügyfelek edukálása, de az is nagyon változó, hogy ezt ki mennyire csinálja és milyen szinten, illetve minőségben teszik.


Laikusként a Kiszámoló akadémia egészen jó kiindulási alap a főbb fogalmak közérthető megismeréséhez. A tőzsde működésének még ez is csak a felszínét kapargatja, de szerintem bevezetésként fontos. Aztán például az elemzeskozpontnál érdemes tovább nézelődni.

ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!