Van most esélyem egy sikeres váltásra?
Van most esélyem arra, hogy egyetemi alapképzéses informatikai végzettséggel (most januárban végeztem gazdaságinformatikus szakon), nem teljesen releváns munkatapasztalattal, megfelelő udemy/coursera kurzusok anyagának elsajátítása után, 1-2 megfelelő projektmunkával most felvegyek intern/junior szoftverfejlesztőnek? Mik a kilátások most?
Eddig Excellel és VBA-val foglalkoztam a gyakorlati helyemen ~de facto data/business analystként, illetve demonstrátorként sima plain Javával és Excellel, januárban és februárban környékén mindkét helyen a szerződésem lejár, meghosszabbítani nem lesz lehetőség őket, így mindenképp váltanom kell és szeretnék is, a mostani vonalat nagyjából kimaxoltam már, vagy BI-os irányba, vagy szoftverfejlesztői irányba szeretnék elmenni.
A gyakornoki helyemen automatizált pivot készítéssel, adattisztítással, adatmanipulációval, adattranszformációval, adatvalidációval, feltételvizsgálattal, pénzügyi bontásokkal és osztott munkaidő nyilvántartás ellenőrzésével foglalkoztam Excelben és VBA-val.
Jelenleg van egy nagyon magas szintű Excel, illetve egy elég jó szintű VBA és SQL ismeretem (Access SQL-je, IBM DB2, MySql), ezen kívül van valamennyi javarészt az egyetemről felszívott Java és C# ismeretem, ami most jelenleg valószínűleg kb. egy juniori szint 60-70%-át ütheti meg tudásban, illetve van még nagyon alap Python ismeretem.
Szerintetek melyiket válasszam?
1. Folytatom a mostani irányvonalat, kitanulom a Power BI használatát (valószínűleg gyorsan fog menni), megpályázok Data / System / Business Analyst / BI Developer...stb állásokat.
2. Továbbképzem magam az elkövetkezendő 1-3 hónapban valamelyik programnyelvből és a hozzátartozó stackekből, összerakok velük, illetve a meglévő tudásommal egy 1-2 hobbiprojektet. Ebben az esetben melyik programnyelvet érdemes választani, ha vállalati, windowsos asztali alkalmazásokat szeretnék készíteni? Melyiket választanátok a C#/Java/Python hármasből? Ezekhez milyen jó hobbi projekt ötleteket tudnátok adni? Milyen stackek kellenek még hozzájuk, amikkel piacképes leszek? A 3 közül melyik a piacképesebb?
Milyen fizetési sávokra számíthatok az 1., illetve a 2. esetben rövid és hosszabbtávon? Bértárgyaláson mit mondjak majd? A 2. esetben egy Bruttó 5-600k reális lehet Budapesten? (Az 1.-t nem tudom beárazni, ezért is kérdezem.)
Ezeken kívül rólam azt kell még tudni, hogy kb. B2-es szinten beszélem az angolt, illetve az IT-s dolgokhoz szerintem szivacs agyam van, például néhány éve, 2019-ben 2-3 hét alatt közel nulla szintről sikerült középszintű informatika érettségire 94%-os szintre saját magamtól, autodidakta módon felkészülnöm. Egyébként a matekhoz is jó agyam van, de azt sajnos nem szeretem, nem tanulom örömmel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!