Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal-on egy cégnek már...

PayPal-on egy cégnek már egyszer letiltottam, hogy automatikusan levonhassa az összegeket, most mégis visszakerült engedélyezettek közé. Miért kerül vissza? Hogy tudom elkerülni, hogy a jövőben ne kerüljön újra aktiválttá?

Figyelt kérdés

Konkrétan ebay-ről van szó. Pár hónappal ezelőttig, ha küldtem egy eladónak ajánlatot és elfogadta, akkor nekem kellett rányomnom a fizetés gombra. Egy újítás miatt automatikusan levonja az összeget a kártyámról.

A probléma ott van, hogy Revolut kártyáról fizetek ebay-en, amin nem mindig tartok pénzt. Mivel hétvégén plusz összegbe kerül a váltás, ezért hétvégén fordul elő leggyakrabban, hogy nincs elég pénz az ottani számlákon. Most éppen 0,01 fontnyi hiány miatt a másra félretett dollárszámlámról vonta le az összeget.

Az első ilyen esetnél tovább ment a Revolut kártyán (nem volt rajta semennyi) és a családi OTP-s kártyáról vonta le az összeget (jó drága OTP-s valuta váltással). Akkor állítottam át, hogy nem engedélyezem az automatikus kifizetéseket. Azután 2x vásároltam ajánlattétellel és megállította, hogy automatikusan vonja. Ezért nagyon meglepett, hogy most megint automatikusan levonta az összeget. Felmentem a paypal oldalára és átkerült az engedélyezettek közé. Inaktiváltam és mint múltkor kaptam egy visszaigazoló emailt a változtatásokról (arról nem kaptam mikor az engedélyezettek közé került).


Mi lehet a gond, miért állítódott vissza?


jan. 7. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Revoluton bármennyi virtuális kártyát létre tudsz hozni. Azt add meg a paypalnek. És csak akkor tölts rá pénzt és annyit, amennyi kell.
jan. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1: kártyán nincs pénz
jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha nincs a Revoluton pénz, akkor megy tovább az OTP-re a múltkori tapasztalat szerint. Az OTP-ről több előfizetés is megy, így azt nem igazán szeretném törölni :(
jan. 8. 16:16
 4/4 A kérdező kommentje:

Találtam megoldást, hátha másnak is segítség lesz egyszer:

Revoluton létrehoztam egy kártyát, amire beállítottam 1000 forintos havi limitet. Ajánlattételnél az ebayen nem paypal-t választottam, hanem ezt a kártyát külön felvittem. Eddig 1x tudtam csak kipróbálni, működött, remélem a jövőben nem módosítanak, hogy ez se lesz jó megoldás.

jan. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!