Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 6 MFt félretett...

Ha lenne 6 MFt félretett pénzed és 24 éves lennél mihez kezdenél vele?

Figyelt kérdés
Igen, ez vagyok én és tanács kellene. Házam, autóm (jogsim sincs ezért nem vettem) még nincsen amúgy. Szerintetek milyen irányba érdemes ezzel elmenni? Megpróbáljam befektetni, hogy több legyen belőle vagy hitel irányba menjek el, hogy aztán tudjak venni egy 2 szobás panelt?

jan. 4. 11:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
31%
Vízum meg repjegy Kanadàba vagy Usa nyugati oldalára és vissza se néznék! 20 évvel ezelőtt lettem volna okosabb!De te még lehetsz! Ne hibázd el mint én !
jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
47%

Aki itthon nem tud sikeres lenni, az külföldön sem lesz az.


Aki külföldön sikeressé tud válni, az itthon is képes rá.

jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
21%
1998-ban voltam 24 éves, akkor 2 panel lakást tudtam volna belőle venni. 😂
jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
21%
#32 nem sikerről szól ez, hanem arról, hogy mi az alapjárat.
jan. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
37%
32 ja azért megy a nyugat koppintása már vagy 50 éve...De persze 10 éves lemaradásban, mert a jogrendszer idehaza a fasorba sincs hozzá!
jan. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Feltennném a pirosra. Ha bejön, máris 12 millióm van és így tovább... Ha nem, akkor meg kezdeném újra a gyűjtögetést. 😂
jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
17%

Hosszú távon differenciált portfoliót kell kialakítani befektetések szempontjából.

Kezdésnek alacsony kockázatú pénzügyi termékeket célszerű venni, kb addig, ameddig összeszedsz 13-15M forintot. Erre a célra tökéletes az állampapír.


Én személy szerint jelenleg a 3 éves Fix állampapírt ajánlom 7% kamattal, mivel a legtöbb előrejelzés szerint 1-2-3 év múlva kb 3-4% lesz az infláció, és alacsony kockázattal nettó 3-4% infláció feletti hozam véleményem szerint teljesen korrekt.


Ha majd 13-15 millió fölötti megtakarításod lesz, szerintem akkor érdemes magasabb kockázatú befektetésekbe belefogni.

ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
14%
Belevernem rosszlanyokon a csajokba
ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%

@37


Ezt az edukáltabbak épp fordítva csinálják.


Előbb vagyont építenek vállalkozásból, forexből és részvénykereskedésből, s amikor már van 1 milliárdos tőke a tarsolyban, akkor vesznek csak állampapírt és más, hasonló, nulla hozamú egyebet..

ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
69%

6 millió forint az szűkösen elég egy kis lakás felújításra.

Nem tudom,hogy melyik kerületben vagy városban élsz,de...


De ahol én élek ott a város szokott önkormányzati lakásokat meghirdetni felújításra.

Felújításos bérlakásnak hívják.

Lényegében az önkormányzati lakást a saját pénzedből felújítod és cserébe nagyon olcsón tudod bérelni az önkormányzattól a lakást

(20-30.000 forintért)


És,ha mindig időben fizetted a számlákat,nem éled le normálisan viselkedsz akkor lényegében addig bérled piaci ár alatt a lakást ameddig csak akarod.

ápr. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!