Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit jelent a jelképes...

Mennyit jelent a jelképes összeg egy mosógép esetében?

Figyelt kérdés
Ingyenesen ajánlották fel egy csoporton keresztül a gépet, megbeszéltünk időpontot, mindent, majd utána írta, hogy kissé megszorultak pénzügyileg, tudunk-e érte egy jelképes összeget fizetni? Megértem a szitut, de nekem borzasztó unszimpi ez a viselkedés, nekem leszakadna a pofám, ha minden leegyeztetése után megírnám a rászorulónak, hogy tud-e fizetni a termékért... Ettől függetlenül igyekszem együttműködni, de 5, max 10ezer forintot tudok a hirdetőnek felajánlani és nem tudom eldönteni, hogy ez elég-e... Nem véletlen kerestem ingyen elvihető mosógépet :(

jan. 1. 17:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én többször hallottam már ilyet, hogy ingyenesen hirdetett cuccért mégis kértek valamennyit, az indok mindig más.


Viszont nálunk a városban szokott lenni ilyen kirakodóvásár, amikor minden jelképes összegbe kerül, és ott a jelképes tényleg jelképes, mert a fiam egyik barátja 100Ftért vett meg egy adidas melegítőt.

jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

"Ha a szüleim vigyáznak a gyerekekre, akkor túlórával azt az 5-10ezret meg tudom keresni, ezért gondoltam ezt az összeget felajánlani."

A szüleidnél nem tudod megoldani a mosást?

Vagy ahová leléptél a párodtól albiba vagy nem tudom hová, ott nincs mosógép?

Az meg még plusz pénz, hogy hazaszállíttass egy 50 kilós mosógépet és be is köttesd... Nem?

jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igazi éhezők viadala komám. Még a #10-es válaszoló útja járható lehet, de akkor már körülnéznék, mik mennek 10e körül, meg hogy mennyire analfabéta módon reagálnak mások a megkeresésedre.
jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem érdemes ezzel foglalkozni tovább. Drágább lesz, mintha keresel egy olcsó, régi, de működő gépet, aminek fix ára van.
jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Vagy vetetsz egy újat a szüleiddel részletre és nekik fizeted inkább a havi 10 ezer törlesztőt, sokkal egyszerűbb.

Addig meg megoldod náluk a mosást, vagy a helyi anyaotthonban, vagy becsengetsz a szomszédhoz és minden mosásért fizetsz neki egy ezrest. Heti egyszer amúgy is elég mosni. Bár van olyan ismerősöm, aki max. 3x vesz fel egy farmert, aztán már dobja is be a gépbe...

jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Végül megírtam a hirdetőnek a helyzetem, meglátjuk. Az albérlet, ahova el tudtam jönni, csak félig bútorozott, mosógép nem volt benne (konyha viszont teljesen az és a főbérlő egy gyerekágyat is adott pluszba a meglévő ágy mellé - bár már így is hálás lehetek neki, hogy egészen olcsón kiadta nekem a lakást egyedülálló anyaként). Emellett egész este használt gépes hirdetéseket böngésztem, hátha azokból is jön valami jó. Privátban kaptam az ötletet, hogy budapesten vannak pl. Bubbles mosodák, ha ez a lehetőség nem jön össze, akkor amíg nem szedem össze magam kicsit pénzügyileg jobban, oda fogok járni. Az sem olcsó, de tény, hogy valahogy még meg tudom oldani és ezzel is megmarad az önállóságunk. Szállításban amúgy az egyik új szomszéd segített volna ingyen, illetve a beszerelésben meg a főbérlőm segítene -szintén ingyen. Nagyon hálás vagyok nekik így is a felajánlásukért, nem szeretnék/merek még többet kérni tőlük, ezért nem is szeretnék hozzájuk átjárni mosni pl...
jan. 1. 23:29
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha csinos anyuka vagy, szerintem másban is szívesen segítenek "ingyen"... 😂
jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amennyit írtál teljesen rendben van.
jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!