Mi legyen az első lépés a saját lakás felé?
A párommal jelenleg anyósoméknál lakunk,de szeretnénk innen mielőbb elköltözni.Csak azzal nem vagyunk tisztában,hogy milyen lehetőségeink vannak?
Lakáshitel,fészekrakó program,vagy inkább albérlet?
Nektek mi a tapasztalatotok?Melyikbe érdemes belevágni?
Jóval több hitelt fizetünk vissza, mint amennyit felveszünk, az adósságunk mégis tovább nő – ha azt hisszük, hogy ez csak a törvénytelen uzsorakölcsönöknél fordulhat elő, nagyon tévedünk: ez ma a magyar valóság. A lakosság és a vállalati szféra pénzügyi mérlege a hitelfelvétel és törlesztés szempontjából jó ideje negatív.
Az ország szegényebb vidékein gyakori, hogy a legkiszolgáltatottabb családok uzsorások kezében vannak: eleinte kisebb összegeket kapnak horribilis kamatra, aztán a tartozásuk egyre nő, annak ellenére, hogy sokkal többet fizetnek vissza, mint amennyi kölcsönt felvettek. Egyes térségekben egész falvak kerülnek kilátástalan helyzetbe, az uzsorások egyre gazdagodnak, a hatóságok pedig úgymond tehetetlenek. Becslések szerint százezres nagyságrendűre tehető a kizsákmányolt emberek száma, és esély sincs arra, hogy számuk belátható időn belül csökkenjen.
Azt hihetnénk, hogy csak az illegális uzsorakölcsönöknél fordulhat elő, hogy több pénzt fizetünk vissza, mint amennyit felveszünk, mégis tovább nő a tartozás összege. Pedig az utóbbi másfél évben ez országos szinten is jellemzővé vált, bár okai teljesen másban keresendők.
A kisebb havi törlesztés ténye a devizahitelben könnyen elnézhetővé tette azt az apró betűs részt, hogy nem garantálja senki a pár éve hitel felvételkori paradicsomi állapotokat, az állam meg még rátett egy lapáttal akkor, amikor a devizahitel felvételét a szabályozással ösztönözni kezdte, a végén még kamattámogatást is adott hozzá.
A bank átlagosan 7 év vissza fizetési idővel számol jelzálog kölcsönök esetében. Ez azt jelenti, a bank arra számít, hogy az átlag ember hétévenként vesz új házat, vagy fizeti vissza a jelzálogkölcsönt.
Tehát a bank hétévenként visszakapja az eredeti hiteltartozást, plussz a kamatokat. Ezért nevezik a jelzálog alapú kölcsönt angolul “mortgage”-nek, ami a francia “mortir” szóból ered, és azt jelenti, halálig szóló megállapodás.
Még többet tudhatsz meg a jelzáloghitelekről, (infoért és a linkért irj privibe)a iratkozz fel a tanfolyamunkra,még ingyenes.
Ennek a világnak az egyik jellemző folyamata az, hogy igyekszik az embereket és a cégeket eladósítani. Ezt az igyekezetet a magánszemélyek irányába ugyan úgy láthatjuk, mint ahogy jelen van az államháztartás szintjén, az önkormányzatokban, és a cégek szintjén is.
Elég, ha arra a rengeteg reklámra gondolunk, amely mindenféle hitelkártyákat és miegyebet kínál nekünk naponta. Ez párosul az azonnali fogyasztás lehetőségének folyamatos sulykolásával. Az eredmény az, hogy az emberek előre költenek, és egyre inkább hitelből élnek.
A nagy lakáshitel-robbanás idején kapott itt támogatott kölcsönt boldog- boldogtalan, az állami dotáció elapadása után pedig jöttek a válságig legalább olyan kedvezőnek tűnő devizaalapú hitelek.
A lakáshitelek tömeges bedőlése, és a lakások áron aluli piacra kerülése okoz gondokat az ingatlanpiacon és a pénzügyi rendszerben egyaránt.
A körülmények érdemi javulására rövid időn belül nem lehet számítani, hiszen nemcsak olyanok váltak törleszteni nem, vagy már csak alig képes adósokká, akiknek az életkörülményei hirtelen rosszra fordultak (például elvesztették az állásukat), hanem azok is, akiknek a megugrott törlesztőrészlet egyszerűen meghaladja a teherbíró képességét.
Márpedig ezek a lakáskölcsönök jellemzően évtizedes futamidejűek, így a havi törlesztéstől törlesztésig élés ma azoknak is reális életperspektíva.
A tömeges lakáshitelek és a devizaalapú kölcsönök lehetséges következményeit rosszul mérték fel a bankok és az állam is. És a tévedésért most mindenkinek fizetnie kell.
Emberek millió teszik fel a kérdést önmaguknak, százával kapom a segélykérő leveleket, hogyan lehetne az adósságoktól megszabadulni?
Felvesszük a hitelt, minden rendben a bank oldaláról, míg bírjuk fizetni, addig mindenki kedves velünk, de ha nem, akkor pokollá tudja tenni az életünket. És segítség helyett kit küldenek? Egy végrehajtót!
De itt van Magyarország első olyan célzott rendezvénye, ami az adósoknak tanítja meg, hogyan kerüljék el, hogy náluk is megjelenjen a végrehajtó, sőt sokkal többet! Hogyan érjék el, hogy néhány éven belül új életet kezdhessenek!
Kimaradnál ebből??
Nem hiszem…
Infót privát kérhetsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!