Érdemes most dollárt vagy eurót venni befektetésnek?
Most 350 Ft-ért lehetne dollárt venni gránit bankos deviza számlán, és azt 3,25%os kamattal tudnám lekötni.
Milyen áron érdemes venni?
"Érdemes most dollárt ... venni befektetésnek?"
A PMÁP kamat januárig 14,75% utána kb. 19%. Egy évre átlagban kb. 18%. Ebből lejön a 3,5%. Ha a dollárnak 1 év múlva, 2024 novemberben 400-as eladási ára lesz, akkor éppen egálra jön ki a számítás.
"Most 350 Ft-ért lehetne dollárt venni gránit bankos deviza számlán, és azt 3,25%os kamattal tudnám lekötni."
A devizahitelekből legalább azt megtanultuk, hogy mindig az ellenkezőjét kell tenni annak, mint amit a bankok ránk akarnak tukmálni!
2007-ben azt mantrázták a bankok óriásplakátjai, hogy vegyél fel olcsó devizahitelt 2%-os kamatra, mert a legolcsóbb forinthitel is 10%-os kamatú...
Tanuld meg, hogy a bank egy ugyanolyan nyereségérdekelt cég, mint a sarki bolt, vagy bármi más és belőled él, mint ügyfélből.
"Érdemes most dollárt vagy eurót venni befektetésnek?"
Devizát általában nem befektetésnek veszünk, hanem biztonsági tartaléknak. Ha hirtelen felszökik az árfolyama, mondjuk 400-ra, úgysem fogod eladni, vagyis forintra váltani és realizálni a nyereséget, mert arra számítasz, hogy még feljebb megy. Tehát nem befektetés lesz belőle, hanem csak tartalék.
A ötös nagyon jól mondja.
Ez nem befektetési eszköz.
Gondolj bele, bezuhan a forint, és egy euró 1000Ft-ot ér. Vennél ebben a pillanatban forintot az euródból?
Ugye, hogy nem.
Ez vesztartaleknak esetleg jó lehet, de befektetési eszköznek nem annyira.
Dióhéjban: A bank nem egy tároló. Amikor pénzt teszel be a bankba, akkor te tulajdonképpen kölcsönadsz pénzt a banknak, hogy fordítsa hitelezési és befektetési célra. Ezért a bank kamatot fizet neked.
Ha a bank úgy ítéli meg, hogy megéri neki egy évre 3,25%-os kamatot adnia a hozzá betett dollárodra, az azt jelenti, hogy a bank arra számít, hogy a forint erősödik, tehát nem ráfizetéses, hanem nyereséges lesz számára az ügylet, vagyis 1 év múlva olcsóbban tud majd dollárt venni, hogy neked kifizesse a betett dollárodat, plusz még 3,25%-os kamatot is rá.
A devizahiteleknél 2007-ben pont az ellenkezőjét csinálta minden bank. Rád tukmálta a dollárját, euróját, svájci frankját, japán jenjét nevetségesen alacsony, 2% körüli hitelkamatokkal, felvetted rekordalacsony, 140 forintos árfolyamon a svájci frank hitelt, a bankok meg előre dörzsölték a tenyerüket, hogy mekkorát fognak rajtad kaszálni, amikor elkezd gyengülni a forint és elindul felfelé a CHF árfolyama.
Ami el is következett és hamarosan már nem volt elég a hitel felvételekor adott ingatlanfedezeted, hanem felszólítottak, hogy a megemelt törlesztőrészletek mellett további ingatlant nyújts be fedezetként, mert különben felmondják a hitelt és elárverezik a lakásodat (vagy a műhelyedet), amit fedezetként hitelfelvételkor adtál.
"amiből 30 ezerért vettem ezüstöt"
Mármint a tőzsdén spekulációs céllal nyitottál az ezüst árfolyamának emelkedésére egy valamekkora pozíciót, vagy fizikai valójában vettél valahol valamilyen ezüst tárgyat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!