Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék venni csupán...

Hogy tudnék venni csupán néhány részvényt? Mármint

Figyelt kérdés

Van egy kb havi 4-500 ezer forint amit eltudok rakni de a párna alatt sokat nem érek vele és mindenképp szeretnék egy második penzforrast a közeljövőben nem érdekel ha átlag havi tízezrek vagy később esetleg százezres számok lesznek belőle, de vmit kezdenem kell magammal.

Gondolkozok vmi kis vállalkozásban is, de érdekelni kezdett a tőzsde világa is a maga rizikojaval együtt, mivel nem a hirtelen gazdagság és a pénzem elvesztése se a cél ezért első körben szeretném megerdeklodni tőletek hogy jól látom e, ha 1-5 éves intervallumban gondolkodok és vennék a nagyobb cégek papirjaibol és azok valószínűleg vmennyit ahogy nőnek majd kiveszem a pénzem akkor ha csilliardos nem is lettem de relative alacsony kockázattal egy kisebb mennyiségű pénzt megkerestem, szerintetek az jó ötlet?

A tanulási folyamat elején vagyok, minden információ/meglatast szívesen olvasnék, most tartok ott az életben hogy bár keményen dolgozok és kissé túl sokat is, de vmi második kezdetben kicsi, később több de másodlagos bevételt kell találnom


2023. nov. 13. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, igen. Kérdezz, ha konkrétumra vagy kíváncsi.


Én trading212-n adok-veszek részvényeket, jelenleg, tranzakciós díjak tekintetében ezt találtam a legkedvezőbbnek. Nagyon nagy a választék, s nagyon jó a kereskedési felület, akár egy okostelefonnal is tudsz adni-venni. Kezdőként, ilyen kis összegű kezdéshez, gyakorláshoz a legjobb, akár tört részvényeket is vehetsz.


Ha gondolod, esetleg ajánlói linket is tudok küldeni, ha azzal regisztrálsz, az első befizetésedet követően kapsz ajándékba egy random, max. 100 dollárt érő részvényt, amit szabadon eladhatsz, s az árából vehetsz mást.


Amúgy, olvass el és nézz meg mindent, amihez csak hozzáférsz a témában, youtube-on rengeteg kapcsolódó videó van. Az elemzeskozpont.hu egy nagyon jó oldal, rengeteg hasznos tudással.


Soha ne költsd el az összes pénzed egyfajta részvényre, s soha ne költsd el az összes pénzed, maradjon mindig szabad tőkéd, hogy ha szükséges, és adódik egy jó lehetőség, akkor tudj vásárolni.

2023. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia Köszönöm szépen a választ és megtisztelnél ha megkaphatnam a linket, köszi!
2023. nov. 13. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hosszú távra tervezel, TBSZ számlát nyiss a jelentősen kedvezőbb adózás miatt.

Már az Interactive Brokers is nyújt TBSZ-t, így, hogy a Random Capital kvázi megszűnt, az IB szerintem a legkedvezőbb, TBSZ-t is kínáló bróker.

2023. nov. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

1-5 éves távlatban szerintem nem érdemes tőzsdézni, ez inkább 15-20 éves projekt. Rövidtávon kötvényekkel jobban jársz.


Egy részvény vásárlásnál többféle költséged lehet: tranzakció díj, deviza váltási díj, számlavezetési díj, adók. Ahhoz, hogy ki tudja termelni ezeket a költségeket és kötvényeken felül teljesítsen, idő szükséges (pláne mostani magas infláció környezetben).


Nagyon kevesen képesek a tőzsdén profittal kereskedni, ezért kezdőként semmiképpen nem ajánlom. Tanulj részvényt elemezni, válassz ki jó cégeket, így maximalizálhatod hosszútávon a profitot. Válaszd szét, mi az az összeg amire rövidtávon vagy hosszútávon nincs szükséged és ennek megfelelően fektess be!

2023. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha bluechip részvényeket veszel 1-2 éves távlatban, azokkal túlságosan nem tudsz mellélőni. Nyilván azok is zuhanhatnak nagyot, de ezért kell diverzifikálni és 3-4 különböző részvényt venni. Így jó eséllyel nyerni fogsz az üzleten.
2023. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes lehet először a kötvények felé kacsintgatni?
2023. nov. 13. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem egészen egy órája vettem teslát, azóta ment +4%-ot.
2023. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megjósolni előre. Ha veszel egy nagy cég papírjából, majd jövőre csödbe megy, akkor így jártál. Ugyan historikusan jo eséllyel hosszú távon pluszba jössz ki, nem 1 cég papírjait kel venni hanem diverzifikálni.
2023. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!