Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató milyen adatokat...

A munkáltató milyen adatokat tud lekérdezni rólam?

Figyelt kérdés
Napi bejelentésnél mit lát rólam a munkáltató? Az alapadataimon kívül le tudja kérni mondjuk a végzettségem, stb? Egyszerűsített foglalkoztatásról lenne szó, szóval napi bejelentés. Alap esetben ez nem lenne számomra probléma, viszont olyan személynek dolgoznék, akinek nem szívesen osztok meg ilyen infókat magamról.

2023. szept. 20. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Oszt te mit tikolgatól magadról?
2023. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónak lényegében nincsen több adatigénylési joga, mint bármelyik magánszemélynek.


A NAV-tól nem lehet senki más személyes adatait igényelni, oda csak bejelenteni tud adatokat rólad a munkáltató.


Az állam által kezelt személyes adatokat a Belügyminisztériumtól lehet kikérni, ha az illető nem tiltotta le az adatszolgáltatást magáról. Az adatszolgáltatás letiltása Ügyfélkapun keresztül pár kattintással megtehető. (Én pl. azért tiltottam le annak idején, hogy a kormány ne tudja megvásárolni az adataimat, és így ne küldözgessen nekem nemzeti konzultációs leveleket...) A személyi adat- és lakcímnyilvántartásból egyébként bárki kérhet ki adatot, ha az igazgatási szolgáltatási díjat megfizeti (1-4 fő esetében 3.500 Ft, 5 főtől 753 Ft/tétel). De gondolod, hogy a munkáltatódat érdekli ez? Nem.


Lényeg a lényeg: a munkáltatód az az adatodat tudja, amit te megadsz neki.

2023. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. A végzettségedet pedig még a Belügyminisztériumból sem tudja lekérdezni, mert azt nem ők tartják nyilván.

Lakcímedet sem adják ki csak úgy. Ahhoz a Te hozzájárulásod szükséges, hogy valaki (hatóságon kívül) megtudja azt.

2023. szept. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!