Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kártérítés ilyen esetben?...

Kártérítés ilyen esetben? Munkaltató akadályozta masik munkahelyen az elhelyezkedest?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kerdesem az lenne hogy tobb mint 5 evig dolgoztam egy gyarban. Kb 2 eve kirugtak azzonali hatajal egy kisebb osszetuzes miatt. Mikor kirugtak kivezettek es azt mondtak varjam a papirjaimat postan 5 munkanapon belul megkapom. Ugye vartam es vartam mivel elso sorban allaskeresoijaradek jart nekem de ugye kellettek hozza a leszamolasi papirok tb kiskonyv stb. Eltelt ket het es nem kaptam semmit bementem erdeklodni a valasz az volt varjak mar a postan van eltelt meg ket het es meg mindig semmi. Ismet bementem es mint kiderult a papirjaim a gepbe ugy szerepeltek hogy a postara fellettek adva aztan szepen betettek a fiokba es ott csucsult mig egy kedves holgy elonem vette es azt mindta hoppa megse lett feladva...ezek utan kozos megegyezesel leszamoltattak aznap.. ilyenesetben karterites jart volna? Ha jol tudom 5 munkanap al rendelkezesre kiadni a papirokat valamint ha a papirok megnemlete akadalyozza a kovetkezo munkahelyen valo elhelyezkedest karterites jar..nos nekem ez a egy honap annyira betett hogy kb 2 hitelem nem tudtam fizetni egy egesz honapot penz nelkul voltam es kb a megelhetesem ellehetetlenult mivel addig penzt se kaptam mig le nem szamoltam.. jart volna ezert nekem valami? Valamint meg igy 2 ev utan lehetne ezzel az indokal kezdeni valamit? Valaszokat elore koszonom!



2023. aug. 21. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyen kapott kilepo papírok ki nem adása nem befolyásolja a következő helyen a munkaviszony létesíteset. Tehát elvesztened a pert.
2023. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul munkaugyi pert 30 napon belül tudsz kezdeni.


Két év múlva már nem.

2023. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két hét múlva is bemehettel volna a munkaugyi központba.


Szóval ez teljesen veszett fejsze, engedd el.

2023. aug. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A volt munkáltató által nem biztosított iratok nem akadályozzák azt, hogy új munkaviszonyt létesíts, vagy akár álláskeresési ellátást igényelj.

Gondolom ezzel nem voltál tisztában, azért írtad ki a kérdésed.


Akkor mostmár tudod.


Ha bármilyen ellátás igényléséhez iratokat kell benyújtani, de azt nem tudod biztosítani abban a pillanatban, akkor úgymond hiánypótlásra szólít fel a folyósító szerv. Tehát kapsz lehetőséget arra, hogy később nyújtsd be -> amint megkaptad.

2023. aug. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnap rúgtak s3ggbe, ma jut eszedbe? Miért nem akkor intézkedtél ezzel kapcsolatban?

Valóban 5 napon belül ki kellett volna adniuk a papírokat, de azok nélkül is el tudsz helyezkedni új helyen, a papírokat később is be tudod mutatni. Nekem volt olyan, hogy karácsony előtt leszámoltam a régi helyen, január 4.-én kezdtem az új helyen és az ünnepek miatt még nem kaptam meg a TB könyvemet. De ettől még el tudtam helyezkedni.


"ezek utan kozos megegyezesel leszamoltattak aznap"

Ha pedig ez igaz, akkor a munkaviszonyod aznap szűnt meg, tehát a köztes időre járt a munkabéred, akkor meg mi a probléma?

2023. aug. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egy hónappal későbbre írták meg a munkaviszonyod megszűnését, akkor kaptál még arra a hónapra bért is. Csak már azóta elfelejtetted.
2023. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!