Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az OMR olajkútnál ha valaki...

Az OMR olajkútnál ha valaki vesz részesedést és a kút 30 év múlva már nem termel azt a pénzt visszakapom amit belefektettem?Vagy 30 év leteltével újra meg kell vásárolni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 14:34
 1/4 A kérdező kommentje:
*vagy 30 év elteltével újra vásárolni kell kutat ha akarok vagy abból amit belefektettem x összeget vehetek egy új részesedést?
2023. szept. 1. 14:36
 2/4 anonim ***** válasza:

A részvényt bármikor eladhatod.

30 év alatt osztalékként kapod a részvény után a kamatot, már ha így dönt az igazgatóság.

Mert be is fektetheti mondjuk más kutak vásárlásába.

2023. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én pl 2025 be veszek 40 millióért részesedést a kút 2055-ig termel!Akkor én 2056-ban újra bekell fektetnem vagyis szereznem 40 milliót vagy amiből megvettem 2025-ben abból a 40 millióból újra vehetek részvényt?Így érthetőbben leírtam!:)
2023. szept. 1. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Részesedés = részvény?

A tőzsde a részvények nem így működnek.

Meg tudod mondani, hogy az első 30 évben mit kapsz mint részvény birtokos?

2023. szept. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!