Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 310E forintból fel lehet...

310E forintból fel lehet nevelni 2gyereket egyedül?

Figyelt kérdés
Úgy hogy van saját ház és csak arra költünk amire tényleg kell?
2023. júl. 28. 15:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
47%

"2023-ban nem hiszem, hogy van olyan család (max cigók) ami teljes bevétele 160 ezer per hó, tekintve, hogy a nettó minimálbér 155 ezer forint"


Úgy, hogy sok helyen nincs munkalehetőség, közmunka, az 70 000 Ft 8 órában havonta.

A Magyar Petráéknak sincsen ennyi, ha figyelted a lombkorona-sétány témát.


Sok helyen meg semmilyen állás nincs, csak idénymunka napszámban.

Van segély, családi pótlék és mondjuk nyaranta napi 5-10 000 Ft.


" kaptunk 48 ezer forint családi pótlékot"

Ezt hogy? Ma sincs ennyi a családi pótlék.

2023. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
51%

#19 "Azért kell ház, mert mi szeretnénk. Abban nőttünk fel, kertben érezzük jól magunkat."


Mi is kertes házban nőttünk fel mindketten, mégis jól elvagyunk a lakásban. Rájöttünk, hogy semmi értelme nem volna méregdrágán házra cserélni azért a pár napért, amin élvezni is tudnánk a házat. Bográcsozni, grillezni stb így is tudunk.


"Egy teljes másik fizetést teszünk el."

Tehát még vagy 300-at félre tesztek minden hónapban? Nem igazán értem, hogy ez miért éri meg.


"Azért ennyit költünk, mert ennyiből jött ki a havi szükségletek."

Igen, de élni is kellene, nem csak létezni!


"Nekünk megéri ezt az 1-2 év visszafogottságot."

Ez nem visszafogottság, ez vegetálás. És nem értem azt sem, hogy lesz ebből 1-2 év alatt ház. Félre tesztek 2 év alatt 8 milliót, eladjátok a lakást és még felvesztek 30 milliót a házra? Szerintem nem éri meg.


Mi ketten az asszonnyal cirka 1,5 milliót keresünk, de eszünk ágában sincs házat venni. Minek, hogy utána még 15 évig fizessük a havi 300-as törlesztőt?

2023. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy te nem akarsz házat venni, az a te döntésed. Nekünk fontos. Megéri azt a 2 évet rászánunk. Bizony még valószínűleg plusz 6-7 millió hitel is lesz hozzá, de ez belefér nekünk.
2023. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%

"Igen, de élni is kellene, nem csak létezni!"


Rengeteg faj él emberi testben, teljesen más természettel és vágyakkal.

Ami az egyiknek "élet", attól a másiknak kifordul a bele.

Élet az jellemzően az, ami nem kerül pénzbe.

2023. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%

#23 Nem jönnek ki a számok. Most van egy lakásotok. Egy fizetést félre tesztek. Akkor hogy lesz nektek házatok 2 éven belül mindössze 6-7 millió hitellel? Van már 20 millió önerőtök? Akkor miért nem vettetek eddig házat? Olcsóbbak már nem lesznek. Vagy havi 1 milliót tesztek félre? Akkor komolyan nem értem, miért kínlódtok havi 375-ből.

Vagy a városból akartok kiköltözni Mucsajröcsöge-alsóra a házba?

2023. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
47%

25: Én egy másik kommentelő vagyok.

Mért nem jön ki?

Van ház lakásárban is, nem is feltétlenül kell több pénz a házra, mint a meglévő lakásra.

Van mondjuk egy 70 M-s lakásod az Erzsébet-körúton, eladod és veszel egy 70 M-s házat Lőrincen. Ennyi.

2023. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy űjépítésű belvárosi lakást tuti nem cserélnék le egy városszéli Kádár-kockára.
2023. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
#21: 3 gyerekre 2006 óta 48 ezer a családi. Szövegértés nem megy?
2023. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!