Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 310E forintból fel lehet...

310E forintból fel lehet nevelni 2gyereket egyedül?

Figyelt kérdés
Úgy hogy van saját ház és csak arra költünk amire tényleg kell?
2023. júl. 28. 15:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mivel ahogy nőnek a gyerekek úgy nő az igényük is. Egy baba kevesebbet eszik mint egy tizenéves, kevesebb ruha kell neki, nem kell költőpénz, nem kell suliba beadni, stb, stb, stb
2023. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
2es válaszoló,úgy értettem hogy havi szinten.hogy 310ezer elég egy hónapban 2gyerekre?
2023. júl. 28. 18:41
 13/28 anonim ***** válasza:
70%

hány évesek a gyerekek?


Számoljunk egy felnőttel és 14-17 éves gyerekkel, tehát esznek ők is annyit mint egy felnőtt.

Ebben az esetben 3 embernek szerintem simán kell 160 ezer élelmiszerre.

Rezsi mobilnettel, internettel együtt van vagy 50 ezer három főre.

Ez már 210 ezer. Tehát marad 100 ezer bérletre, tisztálkodó szerekre, osztálypénzre, ruhákra, zsebpénzre, gyógyszerekre stb. Nagyon nagyon szűkös.

Egy felnőtt BKK bérlet 10 ezer, 2 diák az 7000 összesen, tehát csak ez 17000 lenne nektek. Tusfürdő, sampon, szappan, dezodor, borotva, wc-papír, mosószer, mosogatószer stb.re szerintem lehet havi átlag 10-15 ezret számolni nyugodtan. Iskolai kiadásokkal nem vagyok tisztába, mert nincs gyerekem, de gondolom kell venni tanszereket, fizetni az osztálypénzt, iskolai kirándulást, programokat meg néha kérnek a szülőktől tisztasági csomagot meg ilyen adományokat.

1 alsó-középkategóriás farmer simán van 10 ezer forint, olcsó póló 3-4 ezer, pulóver megint csak 10 ezer kb. Ha csak 1 ruhadarabot kapnak havonta fejenként az is lehet 20 ezer havi átlagban. Nőnek a gyerekek, játszanak, szaladnak ezért hamarabb tönkre is teszik a ruháikat. Persze lehet turkálóból is öltözködni.


Arról nem beszélve, hogy egyszerűen MUSZÁJ értelmezhető tartalékot képezni a mai világban, mert bármikor beüthet a krach.

2023. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
13as nem tudom hol élsz te de van olyan család akinek kb 160ezer az egész havi fizetése vagy valamivel több az 160ezer majdnem 200e forintot kicsit sokkalom kajára
2023. júl. 28. 21:36
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

#14: Budapesten élek, itt mindenki a boltban vagy piacon vásárol, semmit nem tudnak megtermelni maguknak az emberek. Én egyedül elköltök havi 80 ezret élelmiszerre. És még csak nem is speckó étrenden vagyok, csak egy átlag 80 kilós férfi. 1 kg csirkemell 1500, 1 kg rizs 1000 forint és egyik sem magas minőségű.


2023-ban nem hiszem, hogy van olyan család (max cigók) ami teljes bevétele 160 ezer per hó, tekintve, hogy a nettó minimálbér 155 ezer forint és akkor arra rá jön még a családi pótlék is. Ha 2 felnőtt van és mindketten dolgoznak, akkor az már 310 ezer forint + családi.


A szüleim már 2010-ben többet kerestek fejenként 160 ezerrel és kaptunk 48 ezer forint családi pótlékot, szóval ötünknek az összbevétele volt 400 ezer forint és bizony az nem volt sok már akkor sem.

2023. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%

#14 Már hogy a fenébe volna 3 embernek sok a 160 kajára? Mi ketten vagyunk a feleségemmel, de most már 200 elmegy havonta kajára. Korábban 160 is elég volt. Jó, ebben benne van pár étterem meg házhoz rendelés, de ha mindig magunknak főznénk, az is lenne kettőnknek legalább 140 ezer, már persze ha normális minőséget akarunk és nem csirkefarháton meg parizeren élünk.


Hiába van, aki 160 ezerre is bevállal egy-két gyereket, az ilyen teljesen felelőtlen és csak a gyereknek tesz rosszat.

2023. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként írom, ha muszáj, akkor meg lehet oldani.

Nekünk saját lakás van, jelenleg gyűjtünk házra, így csak egyikőnk fizetéséből élünk, ami 375.000 ft. Ebben azért van pár extra kiadás. Ha megkellene oldani 310ből akkor menne.

2 felnőtt, 1 totyogó.


Nyilván nyaraláshoz, kaja rendeléshez, mozizásokhoz kevés lesz.

De ha apuka lelépett, vagy csak ennyivel tudod megoldani, hogy otthagyj egy toxikus kapcsolatot, skkor meg fogod tudni oldani.

2023. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
#17 Egy gyereket simán fel lehet nevelni lakásban, nem tudom minek a ház, pláne olyan áron, hogy csak léteztek, de nem éltek. 375 az kb két felnőttnek a minimum. Mennyit tudtok félre tenni havonta a házra?
2023. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell ház, mert mi szeretnénk. Abban nőttünk fel, kertben érezzük jól magunkat.

Egy teljes másik fizetést teszünk el.

Azért ennyit költünk, mert ennyiből jött ki a havi szükségletek. Ha ettől több kellene rájuk, akkor nyilván többet hagynánk rá.

Nekünk megéri ezt az 1-2 év visszafogottságot.

2023. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Függ a ház adottságaitól, rezsijűtől, és hogy elégséges-e a tömegközlekedés.

És attól, hogy:

- mit értünk a felnevelés alatt.

- erre még rájön-e a családi pótlék és az adókedvezmény.

- van-e művelt kert, háztáji, azaz van-e, ami nem kell a boltból, pénzért.

2023. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!