Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kapok álláskeresési járadékot,...

Kapok álláskeresési járadékot, ha az előző 3 évben nappali tagozatos egyetemen tanultam?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam a hivatalban elintézni az álláskeresési járadékot. Ott azt kérdezték, hogy tanulok-e nappali tagozaton (válasz: nem). Viszont a szövegben az van, hogy az előző 3 évben tanultam-e nappali tagozaton: erre igen a válasz, mert 2021-ben végeztem az egyetemen!


Most elvileg el van intézve az álláskeresési járadék, de nem szeretném jogosulatlanul igénybe venni! Mit tegyek? Menjek be megint a hivatalba, és kérdezzem meg? Semmit nem találok erről a nappali tagozatos feltételről, csak azt, hogy ha pillanatnyilag nappali tagozaton tanulok, akkor nem jár az álláskeresési járadék, és a kérdést is így tették fel. De akkor ezt az előző 3 évre értik?


2023. júl. 21. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint az elmút 3 évben nappali tagozatos egyetem mellett volt bejelentett munkád is, nem?
2023. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2021-ben végeztem az egyetemen, és utána helyezkedtem el.
2023. júl. 21. 14:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosan 2021 januárban végeztem, tehát ez már lassan 3 év.
2023. júl. 21. 14:09
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


[link]



Utána néztem, máshol is ezt az előző 3 évet említik, tehát szerintem nekem nem jár álláskeresési járadék.


Amúgy azoknak sem jár, akik betegszabadságon voltak (én nem voltam).



Csak nem tudom, hogy ez az egész így mennyire jogszerű... Ha pl. valaki beteg volt, akkor azt miért éri hátrány a betegsége miatt?

2023. júl. 21. 14:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni. Ezek csak a jogosultsági időtartam számításánál számítanak. Csak számomra ez nem volt egyértelmű a kérelem szövegéből. Azt hittem, hogy az ellátásra nem jogosító jogviszonnyal a teljes járadékot bukom, de nem, ez nyilván csak az adott időtartamra számít. Így a logikus, csak a kérelemnél ez nincs részletesen leírva.


A törvényből jutottam erre a következtetésre:

[link]

2023. júl. 21. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jol gondolod. Csak egy dolog szamit hogy van e az elmult 3evben 1evnyi munkaviszonyod. Akkor is ha te csak 2eve leptel ki a munkaeropiacra mert elotte iskolaba jartal.


Ha jol gondolom van kb 700nap munkaviszonyod, igy 70napra vagy jogosult.

2023. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!