Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Álláskeresésnél hátrányt...

Álláskeresésnél hátrányt jelent, ha egy szakot nem nappali, hanem levelezői tagozaton végeztél el?

Figyelt kérdés
Ugyebár levelezőin sokkal kevesebbet vagy órán, így nyílván nem teszel szert akkora tudásra. Itt gyakorlatilag egyetlen célod van, mégpedig, hogy add le a vizsgát, meg az esetleges házit vagy szigorlatot a félévben, utána jöhet a vizsgateszt. Viszont itt, főleg így, hogy online járok a DE-IK-ba, már jó ideje fel sem járunk, ahányan vagyunk annyiféleképpen állunk a tárgyakkal. Viszont itt simán előfordulhat, hogy a csoporttársad átsegít a teszteken, vagy valahogy átverekeded magad, betanulod amit be kell, hogy átmenj, de nem marad meg semmi utána. És mi van ha valaki úgy fejezi be levelezőit, hogy valahogy átverekedi magát a vizsgákon? Emiatt logikusabb lenne, ha a nappali tagozaton végzetteknek több esélyük lenne álláskeresésnél. Hogy van ez a gyakorlatban?

#levelezői tagozat
2021. dec. 26. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
A diplomában nem szerepel a munkarend, ezért ha nem akarod nem mondod meg.A tudás számít majd úgyis.
2021. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem számít.
2021. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

“ Ugyebár levelezőin sokkal kevesebbet vagy órán, így nyílván nem teszel szert akkora tudásra.”


Kivéve, ha már a szakmában dolgozol mondjuk technikusként. Egyébként meg most csinálunk külföldi főiskolán másoddiplomát a covid miatt online, csak kapkodom a fejem, hogy mennyi infot le lehet adni távoktatásban és mennyire jól működhet a 20 évvel ezelőttihez képest. (Akkor csináltam az első diplomát)

2021. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az önmagában nem jelent hátrányt, ha valaki levelező képzést szerzett, hiszen megszerezted ugyanazt a képesítést mint a nappalisok, te is letetted a vizsgákat stb., ugyanaz a papír van a kezedben. Viszont a tudásban szerintem (és ezzel nem kell egyetérteni, le lehet pontozni stb., ez az én meglátásom) előfordulhat különbség a levelezős és a nappalis hallgatók között. Nem egyből arra kell asszociálni, hogy pl. valaki egy levelező képzés mellett a szakmában dolgozik, gyakorlati tapasztalatot szerez, lesz referenciája, sok mindent megtanul, kapcsolatot épít stb., hiszen vannak olyanok is, akik mondjuk az első diplomájukat is levelező képzésben csinálják és nincs is más végzettségük (magyarul nem férnek hozzá a szakmai lehetőségekhez) vagy mondjuk teljesen más területen dolgoznak, aminek semmi köze nincsen a tanultakhoz. Ebből a szempontból szerintem lehet hátrány, mert egy nappali tagozatos hallgatónak több lehetősége van (bár nyilván ott más a nehézség, mert nem biztos, hogy felxibilis az órarend stb.) diákmunkát és kezdő, gyakornoki lehetőségeket vállalni vagy egyetemi projektekben részt venni, hallgatói szervezetekhez csatlakozni. Valamint ugye a levelezőn már a nagy része rajtad múlik, hogy te mennyi időt tudsz rászánni, megérted-e stb., sokkal kevesebb segítséget kapsz az anyag elsajátításához, kisebb a kontroll és adott esetben akár a követelmények is. Ebből a szempontból szerintem lehet hátránya a levelezős képzésnek, de nyilván nem mindenkinek van lehetősége nappali szakon tanulni, ezt mérlegelni kell.
2021. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Jártam én is levelezőre. Borzasztó nagy hátrány. Kevesebbet tanultam összesen mint középsuliban. Nem ér semmit. Mintha megvennéd a diplomát.
2021. dec. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
A két pállottszájú leírhatná azt is, hogy miért lett lepontozva, és mi a baj azzal, ha az ember a szakmában való aktív évek mellett végzi a felsőoktatást?
2021. dec. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Nincs vele baj, ha valaki a szakmában való aktív évek mellett végez el egy egyetemi levelező képzést, de ez nem általános és erre nincsen mindenkinek lehetősége. Ezt pedig figyelembe kellene venni.
2021. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
6-os: ha csak suliba jársz és mellette nem tanulsz, akkor igen. Én tanultam mellette, állítom, hogy többet tudok, mint egy nappalis és még 6 órában dolgoztam is releváns munkahelyen. A saját lustaságodat nem kell az egyetem számlájára írni. Nappalin is lehet lébecolni és nulla tudással kijönni a végén, csak többet jössz-mész, dumálgatsz és nézelődsz, munka helyett.
2021. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nincs vele baj, ha valaki a szakmában való aktív évek mellett végez el egy egyetemi levelező képzést, de ez nem általános és erre nincsen mindenkinek lehetősége."


Nagyon ritka, hogy valaki ne tudjon elmenni dolgozni és mellette levelezőn tanulni. Ez általában a nemakarás számlájára írható. 19 évesen is dolgoztam egyetem mellett és 35 évesen is ezt teszem. Tanulni és dolgozni is lehet, csak akarni kell.

2021. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!