Otc részvényt melyik tőzsde platformon lehet venni?
1
Nem az volt kérdés mi az!
hanem hol lehet kapni!
OTC értékpapírt úgy tudsz vásárolni, hogy felhívsz valakit, hogy van-e neki elfekvőbe részvénye, mert megvásárolnád tőle, hiszen mindketten jól jártok, ha nem kell a tőzsdének jutalékot fizetni. Besétálsz az egyik nagy befektetési bankhoz (J.P. Morgan, UBS, Goldman Sachs, Morgan Stanley), ahol egy talpig nyakkendős üzletkötő fogad, beveszitek magatokat egy tárgyalóterembe ahol az udvariassági körök után aláírjátok a papírosokat és megkapod a részvénycsomagot.
Platform-szinten szerintem a Bloomberg és Reuters is kínál chat szobákat a kereskedőknek ahol OTC ügyletekben megegyeznek, de a szerződés már e-mailen keresztül történik. Részvények esetében viszont főleg ritka az OTC vétel/eladás, hiszen a tőzsde elég likvid és olcsó. Határidős és más származtatott termékeket és árupaci termékeket (gabona, arany, olaj, fa, stb.) szokás főleg OTC módon kereskedni. Illetve ha beslattyogsz egy postára ahol kérsz a postástól állampapírt az a szó szoros értelmében egy OTC ügylet lesz. Mikor bekerül a hírekbe, hogy Mészáros Lőrinc valamelyik cégcsoportban tulajdonrészt szerzett az szintén egy OTC.
Kicsit ellentmondásos a kérdésed..
Melyik tőzsde platformon tudsz tőzsdén kívül részvényt venni…
Ne misztifikáljuk túl az OCT piacot, hogy oda öltönyös befektetési bankárok jutnak csak be...
Az összes cég, aminek ZRT a neve az OCT piacokon keresztül cserél manapság gazdát. És ezek között van olyan is, aminek nem feltétlen nagyobb az értéke egy közepesebb panellakásnál, tehát nem csak a világ felső 1%-nak játszótere, hanem egy komolyabb vállalkozás is bőven belefér az OCT kategóriába.
Amúgy pont azért, mert ezek nem nyilvánosan kereskedett tőzsdei cégek, nem nagyon van platform. OCT piacon nem névtelen, arctalan emberek vásárolnak cégekből promt piaci árakon, hanem leül egymással szemben a vevő és az eladó, megalkusznak, hogy mekkora része kerül a cégnek átadásra, mennyi pénzért (vagy bármi másért), aláírják a szerződést.
Az ilyen piac lényege az is, hogy az árak alku keretében kerülnek meghatározásr, nincs olyan, hogy tudom, hogy ma reggel 1db részvény 10ezret ér, mert a könyvben van 1 millió darab eladó ilyen átlagáron.
Szóval az egész jobban hasonlít egy lakás, egy autó, vagy ha a cégeknél maradunk, akkor egy KFT megvásárlására, és nincs online e-broker for OCT ahol látod, hogy a JóskaPista Zrt-t, ami egy vidéki szállodát tulajdonol éppen mennyiért lehetne megvenni.
Egyiken sem, az OTC papirok nem tőzsdén kereskedett papirok.
A Wall street farkasa c. film arról szól, hogy kell átverni ezekkel a papírokkal az embereket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!