Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tartalmazzon az albérleti...

Mit tartalmazzon az albérleti szerződés, a bérlő fél részéről?

Figyelt kérdés

Tehát, mint bérlő mire figyeljek oda. Én ilyenekre gondoltam:

- Bérleti díj fizetés határ ideje, módja.

- Közüzemi számlák fizetésének a módja.

- A bérleti díj összege csak közös meggyezéssel módosítható.

- Mérő óra állások rögzítése

- A bérbe adó kijelenti, hogy nincsen közüzemi tartózás. (Nem ám kikötik a fűtést, mert én fizetem, de felhalmozott tartózás van)

- Nem tudom, hogy ezt szokták-e: Meddig szól a bérleti szerződés.

- Ezt sem tudom, hogy szokták-e: Hogy ha valamelyik fél fel akarja bontani, akkor azt 30nappal a kiköltözés előtt köteles közölni a másik féllel.

Ha van háztartási gép a bérelni kívánt lakásban, akkor azokat ti ki szoktátok próbálni (hűtő, mosógép…..stb), hogy valóban működőképesek.


2010. okt. 13. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Ezek,amiket leírtál általában mind benne vannak egy bérleti szerződésbe. Olyasmi szokott lenni még,hogy az ingatlant olyan állapotban kell visszaadni,amilyenben volt,szóval ha frissen volt festve,de te lekávéztad a falat,vagy olaj fröccsent rá,akkor ki kell festened.Ha pl. polcot akarsz rakatni a falra,ahhoz kérned kell a bérbeadó engedélyét.
2010. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Igazából úgyis az lesz benne, amit a főbérlő beleír... Nagyon úgysincs beleszólásod, vagy elfogadod, vagy nem.


De amiket írtál azok nagyjából benne szoktak lenni.

Amire esetleg figyelj, hogy határozott vagy határozatlan idejűt írtok alá. Jobb szeretik a határozott idejűt, ugyanakkor abban benne van az a buktató, hogy nem mondhatod fel amíg le nem telik. Szóval ebbe ne menj bele. Legyen benne hogy felmondhasd bármikor... persze ezzel a 30 napos határidővel.


Nekünk ez a 2. albink. Az elsővel befürödtünk, mert nem teljesen azt mondták, ami a valóság... a számlákat illetően. Szóval nem is annyira a határidő a lényeg, hanem hogy általányt vagy fogyasztás szerint fizeted... Ez a különbség súlyos ezreket jelenthet havonta.


A gépeket mi nem ellenőriztük, de általában ami nem a te hibád, azt a főbérlő téríti meg.


Hát ennyi jutott eszembe.

2010. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Fogyasztás szerit szeretnék fizetni, de mi van, ha van már felhalmozva tartózás, mit eltilolnak? Ezt miként lehet kiküszöbölni?
2010. okt. 13. 19:20
 4/18 A kérdező kommentje:

Még valami, beköltözés után szoktatok ajtózárat cserélni, hogy ha nem vagytok ott akkor ne mászkáljon be a bérbe adó. Nem szeretném, ha valami is eltűnne.

Mert hát én sem vagyok gazember.

2010. okt. 13. 19:22
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezek jók, de általában a tulajok ügyvéddel íratják a szerződést. Az a jó, ha minkét fél bármikor felmondgat, de a 30 napos határidőt ki szokták kötni. A kauciót kell még beleírni, a lakásban levő tárgyakról leltárt mellékletben, stb.
2010. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
82%
A tulaj beleegyezése nélkül nincs jogod zárat cserélni, de a te beleegyezésed nélkül a tulajnak sincs joga bemenni a lakásba, ha nem vagytok otthon. Ha mégis zárat cserélsz abból nagy balhét csinálhat.
2010. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Leírom, nálunk hogy van. Nekem vannak lakásaim kiadva (hivatalos, adózott formában) ügyvéd által írt szerződéssel. Minen lakáshoz van kulcsom, lezárva egy széfbe, de soha nem megyek sehova bejelentés nélkül. Havonta a megállapodott időben elmegyek a bérleti díjért, leolvassuk a fogyasztókat (közösen), én jelentem be, megnézem a lakás állapotát, meg a csekkeket. Ennyi. Ha bármilyen felújítást tervez a bérlő, megbeszéljük, általában a hozzávalókat megveszem, a szakembereket felesben fizetjük. (De ha a bérlő félévente festetni akar (ilyen is van), akkor nem állom, sőt a múltkor az egyik lilára festette a falat, miondtam, majd az eredeti színben kérem vissza. Nos, pl. ilyen esetekre jó a kaució. A szerződés szerint egy év után a javításokat a bérlő fizeti, mivel általában új vagy felújított dolgok vannak a lakásban, de sokszor azt is fizetem, ha rendes bérlőről van szó.
2010. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Már hogyne cserélhetné le a zárat a bérlő. A tulajdonos a bérleti szerződés aláírásával járul ehhez hozzá...
2010. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Ilyet én még nem hallottam. Senki nem engedte lecsereéltetni a zárat. A bérleti szerződésekben alapból nincs ilyen pont. Szerintem kevered az önkormányzati főbérlettel. Ott lecserélheted azárat, de gondolkdó tulajdonos ilyesmihez nem járul hozzá. Ha nem fizet a bérlő, vagy felmondás esetén nem akar távozni, hogy teszi ki, ha lecseréltetik a zárat? Vagy pl. ha valaki csak egy szobát adna ki, hova tennék a zárat? A fürdőszobára is? Na szóval nálunk ilyen nincs, és az ismerőseim között sincs. Azért ekkora kockázatot egy több tízmilliós lakás esetében én nem vállalnék be, az biztos.
2010. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Oké, de ha nem cserélhetem le a zárat, mi a garancia arra, hogy nem megy be a tulajdonos akkor, amikor én nem tartózkodom ott. Akár a hivatalos irataimat is eltulajdoníthatja.
2010. okt. 13. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!