Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én látom csak azt, hogy így,...

Én látom csak azt, hogy így, hogy rohamosan elkezdtek az élelmiszerárak csökkenni, kimondottan jó a fizetésekhez képest az élelmiszervásárlásra fordított átlagköltekezés?

Figyelt kérdés
Rengeteg termék ára csökken, míg a fizetések rohamosan nőnek, a nettó átlagkereset már 350ezer felett van.
2023. júl. 7. 20:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%

#6

Átlagkereset=Mészáros fizetése plusz utcaseprő fizetése is együtt, osztva... Mondd, ebből mi lesz a reális érték?

2023. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Ez volt a házi feladat a Megafon tanfolyamon?
2023. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Politika kategóriában nem merted kiírni, ott megesznek téged is.
2023. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

"Közel 50 százalékkal drágult a pálcikás jégkrém egy év alatt Magyarországon. Te szoktál még fagyit venni?"


Forrás: Pénzcentrum Facebook oldala tegnap


De ugye olcsóbb lett minden, drága kérdező?! 👏🤔🤦

2023. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

"Feltűnően olcsóbbak lettek a tejtermékek, pékáruk, zöldség-gyümölcs sem vészes."

. Mondj néhány példát.


Egyébként miért releváns a KSH-adat az átlagkeresetről?

2023. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

1-2 termék ára valóban csökkent, részben mert kötelező akciózás van, másrészt több terméknél is elmentek már a falig az üzletek. A sajtoknál például 1-2 hónappal ezelőtt nem véletlenül akciózott egyszerre a LIDL, ALDI meg még mit tudom én kik... egyszerűen olyan szintre emelkedtek már az árak, hogy az emberek inkább visszatették a polcra és annyiért már nem vették meg.

Vagy a száraztészta például: néhány hete ott, ahol én vásárolok, egy fél kilós fusilli vagy spaghetti 900 forint volt, a negyed kilós levestészta több mint 800. Na, ennyiért biztosan nem fogom megvenni, de mások sem nagyon tették. Mostanra visszament az áruk olyan 600 forintra. Ezt is sokallom, de ennél olcsóbb már nem hiszem, hogy lesz.

2023. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
88%
Ülj le, egyes!
2023. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ócska troll...
2023. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

Tegnap azt hittem rosszul leszek amikor megláttam, hogy 2000 ft kilója a kenyérnek! Ótvar zacskózott szeletelt kenyér.


hol csökken rohamosan a kenyér ára?

2023. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%

A trappista sajt 1900 Ft kilója ennyi volt mindig is, csak pár bolt emelte fel az árat mert így is megvették. Pick téliszalámi a mai napig van 7000 Ft -ert kilója meg 12000ert is mert van aki ennyiért adja mert megveszik.


Alapvetően a van hogy a boltok tolták meg az árát de most kicsit visszavesznek. De drága minden

2023. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!