Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 400 ezerből meglehet élni...

400 ezerből meglehet élni egyedül?

Figyelt kérdés
A fővárosban, albérlet fizetéssel. Minimális szórakozási igénnyel.

2023. jún. 10. 09:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
66%
20-as mar miert ne lehetne külsőbb kerületben lakni? Semmit nem tudunk arrol, hogy a kerdező hol dolgozik, csak te feltetelezed a belvarosi irodat. En a 18.kerületben lakom, zöld övezetben, ami igencsak külső kerület (mondjuk sajat lakasban), es a 9.kerületben dolgozom, nem egy nagy kunszt a bejaras.
2023. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem a kérdésre és a problémára válaszolsz?


Mi is volt a hipotézisem? Az, hogy 150 ezer rezsivel együtt az egy olyan konzervatív becslés jelenleg, ami a belső kerületekben jelenleg nem is létezik, tehát az abszolút teoretikus minimummal számoltunk, amennyiben nem a pincében vagy nem 25 nm-en akarunk élni, hanem egy lakásnak nevezhető lakásban. A többit levezettem.


Magyarul akkor te most mit is állítasz? Mert itt állíthattad volna, hogy X ezer forinttal olcsóbb a 18. kerületben a bérleti díj, tehát mondjuk marad +50 ezer a zsebedben. Helyette mondasz valamit, ami teljesen irreleváns - saját lakásban laksz és jársz be a 9. kerületbe. Oké, ezt már az első hozzászólásomba kiemeltem, hogy attól is függ, hogy hol laksz és dolgozol a városban.


Az a helyzet, hogy én bőven eleget jártam Csepelen meg a 10., 18. kerületben ahhoz, hogy tudjam, nem jó helyek. De ez is teljesen irreleváns most, preferencia kérdése. Az egyedüli releváns dolog, az a puszta matek:


ingatlan.comon rákeresve, a 18. kerületben jelenleg mindössze 14!!! kiadó lakás van, ami 40-50nm közötti, a legolcsóbb hirdetések 130-170 ezer forintot kóstálnak (elvileg rezsi nélkül!!!) és egyikhez sem töltött fel a hirdető képet.(nagy red flag) Az első, képekkel is rendelkező hirdetés 180 ezer ft ami a Havanna lakótelepen helyezkedik el, ahová még akkor sem költöznék, ha nekem fizetnének érte, főleg mivel láthatjuk, hogy 2 kerülettel beljebb lehet normális kecót is bérelni már ugyanennyiért, tehát kinek kéne ez a gettóban? Ha a házakat nézzük, nyilván csak rosszabb lehet az összkép, mert egy ház nem áll meg 40 nm-nél, tehát maximum az 1 négyzetméterre eső bérleti díja lehet olcsóbb, de abszolút értelemben véve nem lesz az.


Az a helyzet, hogy nem állítotok semmit, csak okoskodtok, de képtelenek vagytok levezetni, hogy miért nincs igazam. A puszta tények vannak közölve, mégis képesek vagytok félrevezetni a kérdezőt.

2023. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Pont hogy te vagy aki okoskodsz es borzalmas szomenesed van, anelkul hogy tudnank konkretumokat a kerdező helyzeteről. Es amiket te magadrol leirtal pont annyira irrelevans, mint amiket en irtam. Hogy besüt a napocska a berlemenyedbe, meg blablablaa.. Ez megis miert erdekelne a kerdezőt v barkit?

De akkor hogy a kerdezőnek is valaszoljak. Sajnos csak nagy altalanossagban tudok valaszolni, ahogyan a kerdes is fel lett teve: igen, lehetseges.

2023. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Pont ezért egy vicc kategória az egész gyk, az ilyenek miatt mint te is, akik képtelenek konkrétumokat írni. Nekem van szómenésem? Én legalább levezettem a kérdezőnek valamit, úgymond mankót nyújtottam, és kifejtettem azt amit egyébként te is egy mondatban idedobtál, hogy igen lehetséges. Ennyi erővel minek a gyakori, meg minek válaszolni? Elég lenne erről egy szavazás, hogy igen vagy nem.


Nyilván a kérdező kérdése is béna, mert egy rakás paramétert nem írt le, de a válaszok általában nem a kérdezőnek a leghasznosabbak, hanem a közösségnek, akik majd még később esetleg rákeresnek erre. Ettől működnek más külföldi oldalak, ez meg nem, mert konstans van 5 ember maximum aki válaszol, és azok közül egy sem hasznos.


Egy mondatban megválaszoltam a legelején: Igen lehetséges, nagyon szűkösen. Majd alátámasztottam tényekkel, hogy miért.


Majd ti jöttetek, hogy ez nem igaz. Semmit nem tudtatok indokolni belőle, és még az is kiderült, hogy már egy undorító 18. kerben sem lehet jobban kijönni anyagilag. Szóval tulajdonképpen egyre inkább csak nekem van jobban igazam, te meg a levegőbe beszélsz.


Vagy miért nem azt mondod, hogy igen meg lehet élni ennyiből bőven, DE cserébe egy átlagnál jóval kisebb helyet kell bérelnie ami lepukkant és ronda? Neked szófosás az,hogy valaki össze tud szedni 5 tőmondatnál többet egy kérdezz-felelek oldalon. :D Az értékelésed nagyjából meg is mutatja, hogy mennyire hasznos amikor te válaszolsz.

2023. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Azert agyverzest ne kapjal.. Elvezkedj csak a hugyos, büdös belvarosban, ha szted az külömb mint egy kertvarosi resz. Raadasul csak berlő vagy, ha jol ertettem.

De sztem ez a tema mar bőven ki lett vesezve. Jo ejszakat.

2023. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Igen, te pedig tulajdonolsz egy kertesházat, ha jól értettem. Amit az ingatlan.com adatai szerint a 18. kerületben 250-300 ezer forinttól kezdődően lehet kibérelni egyáltalán.


Szóval akkor kérlek, add már meg az ultimate megoldókulcsot nekünk!

Mert a büdzsébe a 18. kerületi kertesházad kibérlése nem fér bele sajnos.

A legolcsóbb 18. kerületi panel a Havannán meg potom 20 ezerrel olcsóbb mint egy hugyos-büdös belvárosi.


Most akkor mit is akartál bizonyítani pontosan? Hogy én vagyok a balek amiért nem bérlek kb dupla annyiért egy kertesházat egyedül, vagy amiért nem spórolok havi 20 ezret azon, hogy a hugyos belváros helyett egy paneltelepen lakjak?

2023. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Semmit sem akartam bizonyitani. Csak azt kifogasoltam, hogy kb az elejetől fogva a nagy büdös semmiről folyik a tarsalgas, meg a teoriak gyartasa. Lehetseges, hogy a kerdező kamionsofőrnek jelentkezett a Waberers-hez es neki pontosan egy 18.vagy 20.kerületi kis peco lenne idealis. De persze a belvarosi iroda is lehetseges, amit te irtal. Igy aztan teljesen felesleges tiradakat irni, vitazni, meg bizonyos varosreszeket fikazni, lehet neki pont az az idealis. Csak erre szerettem volna ravilagitani. Ennyi.
2023. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!