Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes-e telket venni, vagy...

Érdemes-e telket venni, vagy állampapírozni inkább, vagy várni egy kicsit?

Figyelt kérdés
A cél építkezés lenne, önerő+babaváró hitellel meglenne a telek (maradna bőven tartalék). Mondjuk 3 év múlva kezdődhetne az építkezés. Érdemes most venni, mert drágábbak lesznek a telkek, a pénz meg csak inflálódik? Inkább legyen állampapírban és majd akkor vegyek, amikor építkeznék? Vagy álljon a számlán a pénz, és lehet, hogy fél-1 éven belül lesz jobb lehetőség? Te mit tennél?
2023. máj. 24. 20:58
A kérdező szavazást indított:
Én most vennék telket.
Én állampapírban tartanám, aztán majd nagyobb önerővel egyszerre vágnék bele.
Nem kötném le a pénzt, várnám az árak esését könnyen hozzáférhető készpénzzel.
7 szavazat
 1/3 anonim válasza:
43%
Mivel meg legalabb 1,5 evig fullos allampapir hozam varhato, egyertelmu a valasz - ennyit nem fognak novekedni a telekarak, meg a leggyorsabban dragulo helyeken sem valoszinu (tipikusan mostanaban a XI. ker ilyen). Tartsd PMAP-ban, aztan kesobb vegyel telket.
2023. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Az álompapír a legjobb.


Én is vennék, ha semmi más ötletem nem lenne.


Szóval, ha neked sincs jobb ötleted, akkor vegyél.


Az egy másik story, hogy a lejárat előtti kiszállás bizonytalan.


[link]

2023. máj. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Mit akar 60 milliós orbanodut.
2023. máj. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!