Szendvics módszernek hívják amikor valaki például bitcoinnal úgy kereskedik ha a pillanatnyi ártól mondjuk ezer dollárt esik akkor vesz ha ezer dollárt nő akkor meg elad?
Ezt nem szendvics, hanem balek módszernek hívják.
A vásárlás időzítésének és eladásának is megvannak a pontos szabályai.
Nem a pillanatnyi ártól függ az, hogy hol vásárolunk, meg hol adunk el, hanem az árfolyam hullámait, támaszokat, ellenállásokat, fibo-szinteket ésatöbbit alapul véve döntünk a be- és kiszállás helyéről, idejéről. Legalábbis mi, tapasztaltabbak így csináljuk. S legfőképp nem kereskedünk bitcoinnal, mert a főbb részvényindexekkel nagyságrenddel többet lehet keresni, sokkal kisebb kockázat árán.
Kérdező, nyugodtan kereskedhetsz így, nem születik mindenki profinak, mint kettes válaszoló.
De szerintem az 1000 dolláros csökkenés még nem ok a vásárlásra, akkor sem, ha mondjuk 5 részre osztottad a pénzedet és így 5 különböző időpontban, ezer dolláros különbséggel vásárolsz.
Túl kicsi lépésköz szerintem, tekintve, hogy 15 ezer volt az alja tavaly ősszel és 30 körül volt a teteje nemrég.
Most éppen 29 és 27-ről kapaszkodott vissza.
Függ persze attól, hogy mennyi pénzt tolsz bele és attól is, hogy hol kereskedsz vele.
Kockázatosabbnak viszont nem mondanám, mint bármelyik tőzsdeindexet, vagy devizapárt - ismeretlenül beleugorva ott is nagy veszteségek érhetnek, a teljes pénzedet elbukhatod.
A BTC-vel sem veszíthetsz többet, mint maga a tőkéd, de szerintem a BTC-ben van perspektíva, mert mindig lesznek, akik kellően alacsony árfolyamon elkezdik venni, ezért szerintem nem fog nullára esni az árfolyama.
Hosszútávú tartásra is berendezkedhetsz, ahogy emlékszem, technikai elemzést olvasva most 38 körülre várják a következő tetőzését, persze addig még ki tudja mi lesz. Felránthatják oda egy hét alatt is, de oldalazhat is még jó ideig egy szűkebb sávban, ki tudja.
Vehetsz a pénzed harmadáért most és annak belövöd a 38 ezret célárnak, ha eléri, akkor eladod. Ha viszont nem emelkedik, hanem csökkenni kezd, akkor kivársz és 2-3 ezerrel olcsóbban vásárolsz újabb adagot, mondjuk újra a pénzed harmadáért. A lényeg, hogy ne pánikolj, ha nem a neked kedvező irányba megy az árfolyam, legyél türelmes. Majd visszamászik idővel és nyereséggel eladhatod. Több ismerősöm vett 50 ezer feletti áron és senki nem izgul, előbb-utóbb oda is eljut majd újra.
Éngem ennek a stratégiának az a része érdekelne, hogy amikor esik 1000 dollárt a bitkojin, akkor veszel, aztán a bitkojin nem tudja, hogy te vettél és emelkednie kell, ezért esik még 1000 dollárt, s mivel te bisztosra akarsz menni, ezért veszel újra. Aztána bitkojin gondol egyet és esik 30 000 dollárt. Aztán kis idő múlva újra esik 10 000 dollárt.
Na ilyenkor mi a tejendő?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!