Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaphatok így álláskeresési...

Kaphatok így álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés

8 éve megszakítás nélkül dolgozom, most a munkahelyi légkör miatt szeretnék felmondani. Azonban van a főállásom mellett egy megbízási szerződéses munkám is, havi 25 órában, határozott szerződéssel. Ott nem is akarok, nem is tudok felmondani.

Elbukom az álláskeresésit a havi 25 órás munka miatt?


2023. ápr. 4. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki jogosult járadékra?

Aki álláskereső.


Álláskereső:

Az a személy, aki

1. a munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, és

2. oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, és

3. öregségi nyugdíjra nem jogosult, valamint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaiban nem részesül és

4. az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony és a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb keresőtevékenységet sem folytat, és

5. elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik, és akit

6. az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántart.


Kereső tevékenység minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.


Fentiek fényében - szerintem - nem felelsz meg az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeinek.

2023. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én meg pont azt gondolnám, hogy kaphatok, mert a 4-es pont illik rám. 4. "az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony és a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll"

Bár nehéz megállapítanom, hogy alkalminak minősül-e, mert név szerint alkalmi megbízási szerződés, de annak vannak idő és pénzbeli korlátai, amit nehezen értelmezek. Mert pl. írja, hogy 15 napnál több nem lehet/hó, de én nem napokra megyek, csak órákra, hetente többször.

2023. ápr. 5. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan így szól:

"4. az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony és a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb keresőtevékenységet sem folytat, "


... egyéb keresőtevékenységet sem folytat...


Te azt folytatsz.


Megbízási szerződésed van, az nem egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka, EFO).

Ha egyszerűsített foglalkoztatásról van szó valójában, akkor az meg nem megbízási szerződés.


Én nem tudhatom, hogy valójában milyen jogviszonyban vagy a másik helyeden.

Talán egyszerűbb megállapítanod, ha lekéred a NAV nyilvántartási rendszeréből, hogy milyen jogviszonyban jelentett be a mostani foglalkoztatód. Onnan egyértelműen kiderül. Ügyfélkapu kell hozzá.

2023. ápr. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ezt hogy tudom megnézni? Bocsi, hogy kérdezlek, kerestem, de csak a biztosítási jogviszonyokat találtam meg, az alkalmazási formát nem. Ott amúgy havonta van bejegyezve az alkalmi megbízásos.
2023. ápr. 6. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

A megbízási jogviszony nem alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony, hanem kereső tevékenység:

n) * alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony: az adórendszeren kívüli háztartási munka, az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény által szabályozott alkalmi munka, valamint idénymunka,

58. §, 6. e) * kereső tevékenység: - az 1-6. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár,

(1991. évi IV. törvény

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról)

(

2023. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!