Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaphatok-e álláskeresési...

Kaphatok-e álláskeresési járadékot("munkanélküli segélyt")?

Figyelt kérdés

Egyetem után nem kaptam a "szakmámban" munkát. Ahol elkezdtem dolgozni, ott összesen csak 5 hónapot voltam(meg csak részmunkaidős állás volt). Elvileg az álláskeresési járadék kritériuma a 360nap/3év munkaviszony. Nekem ugye még nincs ennyi, hiszen a munkahelyem előtt egyetemre jártam. Ilyenkor milyen lehetőségek vannak? Tényleg nem igényelhetek munkanélküli segélyt vagy valami mást,míg nem találok új munkát? Vagy van esetleg tb fizetési kedvezmény/engedmény ilyen esetben?

Teljesen új vagyok a munka világában,és hát egyetemen nem az életre tanítanak... Kérlek segítsetek 🙏



2022. nov. 14. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ennyi munkaviszony alapján sajnos nem jár. Talán foglalkoztatáshelyettesítő támogatást kéne megnézned, de ebben sem vagyok biztos, hogy a te esetedben járható út.


A TB-t mindenképpen fizesd (havi 8400), ennél van lehetőség önkormányzati v. állami átvállalást kérni. Ha tudod teljesíteni a feltételeket, hogy pl. a veled egy háztartásban élők jövedelme alacsony (le van írva, hogy mennyi lehet max.).


Tessék, itt a kérelem, amit ki kell töltened:

[link]


További információk:

[link]



[link]

2022. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Ez is ide tartozik még, lemaradt az előbb:


[link]


"A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,

a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,

b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

nem haladja meg, és családjának vagyona nincs."

2022. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fht se jár, annak a feltétele vagy az álláskeresési járadék kimerítése (ami nem jár ugye tehát ez a feltétel kilőve), vagy pedig legalább 1 éve való együttműködés a Munkaügyi központtal
2022. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Plazmát adhatsz
2022. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Plazmát szoktam adni 😔

De komolyan... Akinek nincs szülői segítsége, veégigdolgozza diákmunkával az egyetemet, utána sajnos nem kap normális munkát,mert pont olyat tanult, amivel nehéz elhelyezkedni, mégis mit csináljon? Úgy szar a rendszer,ahogy van. Hiába tanul az ember évekig

2022. nov. 14. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van és hol keresel munkát? Milyen pozíciókra jelentkezel?

Behívnak interjúra vagy be se hívnak?

2022. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, sajnos én is hasonló helyzetbe kerültem. Nálad mi lett végül?
2022. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!