Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha nem fizették...

Mi a teendő, ha nem fizették ki az álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés

Decemberben adtam be a kérelmet e-papíron az egyösszegű kifizetésre, mert már megvolt a következő szerződésem. Minden szükséges adatot csatolva. Márciusban kaptam egy papír alapú levelet(végzés) januári dátumozással, hogy eljárást megszüntették, mert nem válaszolok a megkeresésre. Sem ügyfélkapun, sem emailben sem telefonon nem kerestek.


Telefonon nem lehet elérni a kormányhivatalt, helyben pedig nem lehet az ügyintézőtől semmi értelmesen megtudni. Ő csak azt ismételgeti, hogy a végzés szerint kerestek, így nincs mit tenni. Egyébként a végzés szerint fellebbezni nem lehet és 30 napig indíthatok közigazgatási pert. (01.12 dátumozással 😆)


Tudja valaki, hogy mit lehetne tenni? Mert azért nem szívesen veszíteném el a járadékot, ha már jogosult voltam rá.



2022. márc. 25. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet levelet küldtek, csak elkeverte a posta. Azért valami felvilágosítás járna, hogy mi volt az, amit nem kaptál meg és mikor, ennek a munkaügyiben utána kellene nézniük, de elég f.sz ügyintézők ülnek ott. Tőlem még pár éve megkérdezte, hogy személyes vagy elektronikus kapcsolattartást szeretnék, pechemre az elektronikust választottam, naivan azt hittem, hogy elég egy x a megfelelő rublikába, erre előkapott egy füzetet, majd, amikor abban nem találta, akkor egy másikat, 45 percet ültem ott, már épp szólni akartam, hogy hagyja mire megtalálta.
2022. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt mondta az ügyintéző, hogy e-papír esetén mindig ügyfélapun válaszolnak. Én nem találok semmi ehhez kapcsoló üzenetet, bár nincs kizárva, hogy a 28. eldugott hulladék govos oldalon van.
2022. márc. 25. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapus tárhelyen elvileg 30 nap után törlödik a levél, ha nem nézed meg akkor is, de e-mail szokott jönni, ha érkezik valami oda.

Szerintem nekik ettől függetlenül meg kellene tudni mondani, hogy mit kaphattál oda, márha tényleg el is küldték. Az a baj ezekkel az ügyintézős helyekkel, ha nincs képben az ember, simán lerázzák vagy a kifogott ügyintéző sincs tisztában mindig a dolgok menetével.

2022. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!