Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mbvk árverésen sikeres árverés...

Mbvk árverésen sikeres árverés esetén az ingatlan megfizetésén kívűl milyen adózási kötelezettségeim vannak még? Miket kell még fizetni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Visszterhes vagyonszerzési illetéket (ez nem adó, hanem illeték), mint minden ingatlan megszerzése esetén.


SZJA csak akkor jön szóba, ha az árverésen megnyert ingatlant 5 éven belül értékesítenéd és magasabb összegben, mint amennyiért árverésen megvetted.

2023. márc. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen ingatlan ám!


Ha nem lakás besorolású, akkor jöhet rá (és jön is) önkormányzattól építményadó, vagy garázsadó stb.


Kedves módon az öt éves elévülési idő előtt egy hónappal szokták kiszabni visszamenőleg az akkor már millióra rúgó összeget, aztán van 8 napot befizetni!

2023. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező magával az árverés megnyerésével kapcsolatos adózási és egyéb költségekre volt kíváncsi.


Nyilván egy ingatlannak - függetlenül attól, hogy milyen - vannak fenntartási és egyéb költségei, ha már a tulajdonunkban van. Nem csak a "nem lakás besorolásúaknak", mivel lakóingatlanra is kivethet helyi adót bármelyik önkormányzat.


"az öt éves elévülési idő előtt egy hónappal szokták kiszabni visszamenőleg "

Azért ez a gyakorlatban nem így működik. Ahhoz először be kell jelenteni az adóköteles ingatlant. Ha be van jelentve, az önkormányzat határozatban veti ki a helyi adót, nem pedig hasraütésszerűen 5 évre visszamenőleg.

2023. márc. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Azért ez a gyakorlatban nem így működik. Ahhoz először be kell jelenteni az adóköteles ingatlant. Ha be van jelentve, az önkormányzat határozatban veti ki a helyi adót, nem pedig hasraütésszerűen 5 évre visszamenőleg."


Átküldjem a 980.000 forintos építményadós csekkemet? Tavalyelőtt jött meg december 15.-re.

Újpesti Önkormányzat mikuláscsomagja.


Bementem a postára pengettem mint a katonatiszt...

2023. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azóta küldi minden évbe a határozatot is meg a féléves csekkeket, jelenleg 104.000 hat hónapra a 110 négyzetméteres "üzleti ingatlan" amiben lakom, és csak egyszer volt eddig kiadva az egyik fele az is csak egy évre...
2023. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg bárkinek felajánlom az éves összeget, ha elintézi a lakóingatlanná átminősitést.
2023. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Átküldjem a 980.000 forintos építményadós csekkemet? Tavalyelőtt jött meg december 15.-re.


Újpesti Önkormányzat mikuláscsomagja."


Ismerve a szabályokat, biztos vagyok benne, hogy valami volt az ügyedben, ami azért ennyire nem tette kerekké a dolgot, csak azt nem írtad meg.

Ez tuti...

2023. márc. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
980ezer ftos adó? Wow
2023. márc. 24. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:

7 Nem tudok róla, igy nincs mit megirnom, de kb egy hét múlva leszek otthon, előkotrom a határozatot ha még megvan.


Hacsak nem az hogy nem jelentkeztem be ez alá az adó alá (mivel gőzöm sem volt róla)...

2023. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos, én pont erre gondoltam. Itt a "csavar" történetedben.


Nem jelentkeztél be az adókötelezettség alá akkor, amikor az ténylegesen keletkezett, ezért joga volt elévülési időn belül visszamenőleg előírni évekre a kötelezettséget.

2023. márc. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!