Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor olyan helyről léptetek...

Amikor olyan helyről léptetek ki ahol kaptatok munkaruhát, vissza kellett adni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt leginkább vendéglátásra (pl cipő / bakancs a konyhán) vagy kereskedelem esetén Lidl-Spar- Aldi nadrág, póló? Most volt egy érdekes story a környezetemben ezzel kapcsolatban azért érdekel.

2023. márc. 21. 17:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
Nem. Ki venné fel utánad?
2023. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én gyárban dolgoztam olyan helyen, ahol munkaruha volt, ott el kellett vele számolni, de azok ESD-védettek voltak, szóval nem csak egy egyszerű póló volt.
2023. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Én is így gondolom / gondoltam...

Pont azért tettem fel a kérdést mert a barátnőm kb két hete a testvére pedig ma lépett ki a munkahelyéről. Előbbinél nem kértek vissza semmit, utóbbinál ahogy reggel - írásban - közölte a felmondást ( próbaidő alatt szóval semmi macera ilyen szempontból) közölték vele a pólókat adja le. Jött hozzám utána és ahogy mesélte csak pislogtam ilyen létezik. Fővárosi bolt különben és vissza kellett mennie csak ezért. Lehet csak szívatták,, de az is lehet ez így megy azért kérdeztem kinek mi a tapasztalata.

2023. márc. 21. 18:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi kettes válaszoló!

Előbbre leírtam itt miről volt szó, őszintén szólva nem tudtam sírjak vagy nevessek ( fővárosi bolt, 5 pólót kapott belépéskor).

2023. márc. 21. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mivel próbaidő alatt lépett ki, ezért gondolom szinte semmi bajuk nem lehetett a pólóknak, így érthető, hogy vissza kellett adnia. Simán lehet, hogy ő sem újan kapta. De minden benne van a szerződésben.
2023. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tér ki a szerződés a munkaruhára ( minden jogi dologban én segítek nekik, akkor is ha "alap" dologról van szó úgyhogy átolvasok mindent ha kérik + a felmondásnál is én küldtem át neki pl a sablont), ezekben általában csak eszközökről van szó más munkakörök esetén, de itt bolti eladóról beszélünk.


Azért 2.5 hónap után napi 8-10 órában abban lenni ( nyilván folyamatosan mosva) újnak sem mondanám, én baromira nem örülnék elmennék dolgozni valahova és így kapnám meg valaki után a elsőként, de te 100% férfi vagy azért tartod természetesnek. :)

Ekkora cégeknél totál piti dolognak tartom az egészet, jó hogy én ilyennel még az életben nem találkoztam, mert a pofájukba röhögtem volna. Leadnám persze ha kérik hát rendben, de szánalmas mindenesetre.

2023. márc. 21. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:

A munkáltatók belső szabályzatban szabályozzák a munkaruha, védőruha juttatását.


Nálunk a belső szabályzat kimondta, hogy van a munkaruhának kihordási ideje. Ha a kihordási idő letelt és leszámolt a dolgozó, akkor az maradt nála még akkor is, ha céglogó volt elhelyezve rajta. Ha nem telt le a kihordási idő és úgy számolt le a dolgozó, akkor a fennmaradó kihordási időre arányosan meg kellet fizetnie a munkaruha árát. Számlát állítottunk ki róla. Vissza nem vettük, nálunk ez érthető volt, fokozottan koszos munkakörben dolgoztak.

Azt is szabályoztuk, hogy a tisztántartása a dolgozó feladata, ehhez mosószer juttatással járultunk hozzá.


Mielőtt a munkaruhát átvették, a szabályokat írásban is megkapták és a dolgozó aláírta, hogy tudomásul veszi. Aki így nem volt hajlandó átvenni a munkaruhát, az szaggatta/koszolta a sajátját.


A munkaruha juttatás szabályai munkáltatónként teljesen eltérőek lehetnek.

2023. márc. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bdrstnt válasza:
Volt Spar alkalmazottként kötelező igazán sosem volt visszaadni ,de én nem akartam tárolgatni (úgysem használnám semmire) ,a "spórolás" fétisük miatt nekik meg sosem volt elég melós ruha a dolgozóknak ezért a jó állapotúakat én vissza adtam nekik .
2023. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi 7, 8-as a választ!


#8

Sparnál amúgy érdekes, mert unokatesóm kapott belépéskor nadrágot, pólókat, mellényt meg polár melegebb cuccost ( ami piros helyett már világos színű, hogy jó kényes legyen számomra totál érthetetlen a dolog, de mindegy) viszont a párom tesója csak pólót. Mindkettő fővárosi Sparban helyezkedett el, de nem azonos üzletben. Ki még nem léptek arról nem tudok nyilatkozni vissza kell- e majd adniuk, de akkor az alapján amit írsz nem valószínű ( bár ők sem hiszem bárhol Spar feliratú ruhákat hordanának ha már nem dolgoznának ott szóval kb mindegy).

2023. márc. 22. 15:47
 10/11 bdrstnt válasza:

Mert valami "nagykutya" megálmodta hogy mókás dolog fehér pólóban és vaj színű polárban pakolni a retkes rekeszből

Általában van "kihordási idő" ezeknek a ruháknak (1-2 boltban vezetik erről a nyilvántartást csak )

Amint a kihordási időn túl hagyod ott a brancsot ,ha nem adod vissza sem érhet baj .

(kihordási időn belül ha lelépsz vissza kérik ,ha nem adod akkor a nyilvántartásban szereplő értékét levonják az utolsó fizudból ,de ki az az állat aki meg akar tartani egy spar feliratú pólót? :D )

2023. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!