Amikor olyan helyről léptetek ki ahol kaptatok munkaruhát, vissza kellett adni?
#1
Én is így gondolom / gondoltam...
Pont azért tettem fel a kérdést mert a barátnőm kb két hete a testvére pedig ma lépett ki a munkahelyéről. Előbbinél nem kértek vissza semmit, utóbbinál ahogy reggel - írásban - közölte a felmondást ( próbaidő alatt szóval semmi macera ilyen szempontból) közölték vele a pólókat adja le. Jött hozzám utána és ahogy mesélte csak pislogtam ilyen létezik. Fővárosi bolt különben és vissza kellett mennie csak ezért. Lehet csak szívatták,, de az is lehet ez így megy azért kérdeztem kinek mi a tapasztalata.
Köszi kettes válaszoló!
Előbbre leírtam itt miről volt szó, őszintén szólva nem tudtam sírjak vagy nevessek ( fővárosi bolt, 5 pólót kapott belépéskor).
Nem tér ki a szerződés a munkaruhára ( minden jogi dologban én segítek nekik, akkor is ha "alap" dologról van szó úgyhogy átolvasok mindent ha kérik + a felmondásnál is én küldtem át neki pl a sablont), ezekben általában csak eszközökről van szó más munkakörök esetén, de itt bolti eladóról beszélünk.
Azért 2.5 hónap után napi 8-10 órában abban lenni ( nyilván folyamatosan mosva) újnak sem mondanám, én baromira nem örülnék elmennék dolgozni valahova és így kapnám meg valaki után a elsőként, de te 100% férfi vagy azért tartod természetesnek. :)
Ekkora cégeknél totál piti dolognak tartom az egészet, jó hogy én ilyennel még az életben nem találkoztam, mert a pofájukba röhögtem volna. Leadnám persze ha kérik hát rendben, de szánalmas mindenesetre.
A munkáltatók belső szabályzatban szabályozzák a munkaruha, védőruha juttatását.
Nálunk a belső szabályzat kimondta, hogy van a munkaruhának kihordási ideje. Ha a kihordási idő letelt és leszámolt a dolgozó, akkor az maradt nála még akkor is, ha céglogó volt elhelyezve rajta. Ha nem telt le a kihordási idő és úgy számolt le a dolgozó, akkor a fennmaradó kihordási időre arányosan meg kellet fizetnie a munkaruha árát. Számlát állítottunk ki róla. Vissza nem vettük, nálunk ez érthető volt, fokozottan koszos munkakörben dolgoztak.
Azt is szabályoztuk, hogy a tisztántartása a dolgozó feladata, ehhez mosószer juttatással járultunk hozzá.
Mielőtt a munkaruhát átvették, a szabályokat írásban is megkapták és a dolgozó aláírta, hogy tudomásul veszi. Aki így nem volt hajlandó átvenni a munkaruhát, az szaggatta/koszolta a sajátját.
A munkaruha juttatás szabályai munkáltatónként teljesen eltérőek lehetnek.
Köszi 7, 8-as a választ!
#8
Sparnál amúgy érdekes, mert unokatesóm kapott belépéskor nadrágot, pólókat, mellényt meg polár melegebb cuccost ( ami piros helyett már világos színű, hogy jó kényes legyen számomra totál érthetetlen a dolog, de mindegy) viszont a párom tesója csak pólót. Mindkettő fővárosi Sparban helyezkedett el, de nem azonos üzletben. Ki még nem léptek arról nem tudok nyilatkozni vissza kell- e majd adniuk, de akkor az alapján amit írsz nem valószínű ( bár ők sem hiszem bárhol Spar feliratú ruhákat hordanának ha már nem dolgoznának ott szóval kb mindegy).
Mert valami "nagykutya" megálmodta hogy mókás dolog fehér pólóban és vaj színű polárban pakolni a retkes rekeszből
Általában van "kihordási idő" ezeknek a ruháknak (1-2 boltban vezetik erről a nyilvántartást csak )
Amint a kihordási időn túl hagyod ott a brancsot ,ha nem adod vissza sem érhet baj .
(kihordási időn belül ha lelépsz vissza kérik ,ha nem adod akkor a nyilvántartásban szereplő értékét levonják az utolsó fizudból ,de ki az az állat aki meg akar tartani egy spar feliratú pólót? :D )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!