Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez így most egy lehúzás?...

Ez így most egy lehúzás? Valahogy nem jön ki a matek...

Figyelt kérdés
Van egy oldal, a doromb.com, ahol különféle dorombokat, illetve tilinkót lehet venni. Egyik nap felfigyeltem egy ajánlatra ezen az oldalon, mégpedig arra, hogy egy tilinkót, és egy dorombot együtt is lehet venni nem több, nem kevesebb mint 15 367Ft- ért. Azonban összeadtam, és ezt a két terméket ha külön külön venném meg akkor csak, 14 766Ft- ot kéne fizetnem. Így mi értelme van ennek az ajánlatnak? Szerintetek ez valami marketinges praktika, amiről nem tudok, vagy szimplán mondjuk ha együtt venném a két terkéket kevesebb lenne a szállítási költség? Érdekel a véleményetek...

2023. márc. 4. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elszámolták vagy nem frissitettek az arakat. Elofordul. Kerdezz ra toluk!
2023. márc. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
33%
A doromb.com oldalról az jutott eszembe, hogy kiscicát árulnak:) Ki akar a mai világban dorombot venni?
2023. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomoan akarnak es tilinkot is
2023. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg őket, hogy mi értelme így együtt venni és majd kiderül, hogy tudnak-e magyarázattal szolgálni, vagy csak leírták.


Én az egyik online könyv áruházban megtaláltam kereken 10x annyiért (30e) egy antikvár könyvet, mint amennyiért közvetlenül a kiadótól újonnan meg lehet venni (3e). Rákérdeztem, hogy ez valami tévedés-e, mert ennyiért hülye, aki tőlük veszi. Mondták, hogy nem tévedés, ennyi az ára. Egyéb indoklást nem adtak, hogy mitől kerül 10x annyiba használtan, mint újonnan. Megírtam nekik, hogy sok szerencsét, hogy ilyen belekot találjanak…

2023. márc. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
69%
@4: a titok az időben található. Ha én most lerajzolnám, vagy festeném magam, nem érne semmit, hiába akarnék egy forintot is érte. Ugyanez vanGogh esetében már nem áll fenn. A két esemény közt van 133 év. Ugye, mondtam én, csak az idő:D
2023. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Akár ilyen magyarázatnak is lehetne létjogosultsága, csakhogy nincs. Nem egy évtizedekkel-századokkal ezelőtt kiadott könyvről van szó, nem dedikált, nem ritkaság, semmilyen érték növelő tényező nem indokolja az árkülönbséget és nem is próbálták semmivel megindokolni, hogy mitől kerül annyival többe.

Pár éve megjelent könyv, ugyanazt az egyetlen kiadását árulják 10x áron, mint ami még mindig rendelhető a kiadótól újonnan.

2023. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Tévedés vagy szándékos megtévesztés.
2023. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy már elfelejtették, hogy van olyan termékük is, hogy a kettőt együtt árulják, ezért elfelejtették módosítani az árát. Főleg olyan boltoknál, ahol többen kezelik a webshopot, termékeket, árakat, nagyon könnyen előfordulhat, hogy egy régebbi akció miatt létrehoztak egy ilyen terméket is, aztán már ott sincs, aki annak idején intézte, aki most csinálta, az meg nem is gondolt rá, hogy ilyen is van.


Viszont mi csak találgatni tudunk, a biztos infót ők tudják.

2023. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És amikor a 6os víz drágább, mintha darabosával veszel 6ot? Ez ilyen.
2023. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!