Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak szerintem lehuzas a...

Csak szerintem lehuzas a kaucio keres?

Figyelt kérdés
Barmennyit gondolkodok rajta, erre a vegeredmenyre jutok. Olyannal szoktak ervelni, hogy ha esetleg butorok tonkre mennek, lakasban kar lesz stb, akkor erre fedezetkent ott a kaucio. De kerdezem en, nem eleg bele irni a szerzodesbe, hogy esetleges karok utan karteritest fizet az alberlo?
2023. febr. 25. 10:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
A kaució ésszerű és jogos. Vannak kritikán aluli bérlők, akik szétlopnak és leamortizálnak mindent rövid idő alatt. Ugyanakkor vannak túlkapások a tulajdonosok részéről is. Gyakran mindent elkövetnek, hogy ne kelljen visszaadni. Néhány apró karcolás a konyhabútor munkalapján vagy a padlón, és onnantól kezdve már jogosnak érzik hogy a teljes kauciót megtartsák. Aztán lehet pereskedni, csak az többe kerül mint a kérdéses összeg. Szerintem a megoldás valami független szervezet lenne aminek az álláspontját mindkét fél elfogadja, és elvégzi a lakás állapotfelmérését az át- és visszaadáskor.
2023. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!