Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabad így indexkövető részvén...

Szabad így indexkövető részvényalapba fektetni?

Figyelt kérdés

A nagy elképzelésem az volt, hogy befektetek valamennyi pénzt mondjuk több dollár alapú amerikai részvényalapba, amikbe látok fantáziát, megvágom míg lejár az 5 éves TBSZ és ránézek annak reményében hogy sikerült valamit profitálnom.


Na most a bibi az az, hogy az évek alatt kb kifizetem a brókernek egy jelenlegi fél havi fizetésem, csak azért hogy létezzen a számlám, és akkor semmi garancia, hogy öt év múlva nem kevesebbet fog érni a portfólióm, mint amikor beindultam.


Akkor vagy kiszállok bukóval, vagy nyitok egy újabb 5 éves TBSZ, és imátkozok, hogy hátha most sikerül az 5 év végére elérnem valami hozamot, ami remélhetőleg több, mint amit a 10 évnyi tbsz fenntartáson elbuktam.


Vagy ha szerencsém van, akkor 5 év alatt akár nominálértékben megduplázódhat a pénzem.(egy előnyös elmúlt év beli példa amivel számoltam, ott ez jött ki.)


Nem jól érzem hogy ez az egész egy rohadt nagy hazárdjáték?


2023. jan. 22. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Nos, a tőzsde már csak ilyen; vagy több pénzed lesz vagy kevesebb. Egy részvény mindenkori ára az az ár, amikor ugyanannyi vevő van a piacon, mint eladó. Vagyis a jövőt tekintve 50%-a a befektetőknek téved.

Egyébként egy TBSZ számlán nem kell 5 éven át tartanod az adott indexkövető részvényalapot, hiszen ez idő alatt szabadon eladhatsz-vehetsz papírokat, csak a számláról nem utalhatsz ki pénzt.

2023. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom, de nem vagyok képzett közgazdász, hogy ennyire tudjak spekulálni, hogy day-tradingeljek. Meg gondolom a folyamatos adok veszeknek is plussz költsége van amit szintén ki kell termelni. Ahogy írtam úgy képzeltem hogy befektetek pár ígéretes alapba, aztán 5 év múlva ránézek mit produkált, de túl nagy a rizikó.


Attól tartok marad a jó öreg állampapír. :/

2023. jan. 22. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

"pár ígéretes alapba, aztán 5 év múlva ránézek mit produkált"

Jézusom!

Bébi, amikor Musk bejelentette, hogy Tesla gépkocsit lehet venni BTC-ért IS, és vásárolt is vagy 5 milliárdért BTC-t, akkor az egekbe emelkedett a BTC árfolyama. Aztán pár hónap múlva azt mondta, hogy mégsem lehet Teslát venni bitcoinért. No, meg kell nézni hol van az akkori "ígéteres" 60 ezer dolláros árfolyam most... [Persze nem Musk egyedül dolgozott a BTC ellen... tucatnyi folyamat eredménye amit most látsz.]

[Pedig igazán ígéretes volt a bitcoin. Ha még Musk is fantáziát látott benne... Ő csak tudja...]

2023. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg ez nem nekem való. 😂😂😂
2023. jan. 24. 07:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!