Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt simàn megcsinàlhatom az...

Ezt simàn megcsinàlhatom az àllampapírral?

Figyelt kérdés
tavaly decemberbe vettem pmàpot, de màr most januàrba fizet valami rèszkamatot. ha fizetett, eladom ès átteszem az új nagyobb hozamúba. Elvileg 0.5% a visszaváltás, de a kamat amit kapot eleve sokal több. tènyleg ennyi, nincs semmi buktató?
2023. jan. 19. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg ennyi.
2023. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A visszavaltas dija szerintem 1%, nem 0,5.

Tovabba a tavalyi PMAP az idei kamatfordulo utan pont ugyan annyit fog fizetni, mint az idei PMAP. En nem latom be, miert nyernel ezen barmennyit is.

2023. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja én sem értem. Kamatfordulónál a régi pmáp is 16%-on kamatozik tovább, ugyanúgy, mint az új.
2023. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem èrtem. ha egy adott sorozatot kibocsàtottak az nem ugyan azzal a mèrtèkkel kamatozik vègig? mert a règi sorozatoknàl az a kamat van feltüntetve, amivel kibocsátottàk.
2023. jan. 19. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

"mert a règi sorozatoknàl az a kamat van feltüntetve, amivel kibocsátottàk."


Az a jelenlegi kamat, majd emelkedni fog 15,25 vagy 16%-ra attól függően, hogy milyened van. Nem éri meg eladni, az 1% költség több, mint amit kereshetsz rajta.

2023. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A PMAP valtozo kamatozasu termek, mindig is az volt. Ha gondolod segitunk eligazodni a tablazatokon, csak mondd meg melyikre gondolsz.
2023. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Ezt nem èrtem. ha egy adott sorozatot kibocsàtottak az nem ugyan azzal a mèrtèkkel kamatozik vègig?"

Nem.

Keress rá a papír kódjára és Nyilvános ajánlattétel. Abban pontosan le van írva az összes tudnivaló.

2023. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az állam által fizetendő kamatok nagy részét a visszaváltogatók kitermelik, pl. 2051G-nél hatalmas változások vannak az árfolyamon, közben meg 8% a visszaváltogatás költsége, nah jó jelenleg éppen "csak" 6,91%, de volt az már 11% is.

45,4601%-os névértéken vettem, 5 nap múlva 63,1239%-on váltam meg tőle, most 67.9926%-on lehetne megvenni és 61.0842%-on eladni.

Számomra a lélektani határt 54,5%-os vételi érték jelenti szépen esett is az ára kb. 55,6%-ig, gondoltam még egy hétvégét megvárok hogy zuhanjon még egy picit, erre hétfőre megint kilőtt.

2023. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!