Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megérné Magyarországon házat...

Megérné Magyarországon házat venni és felújítani?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és arra gondoltam, hogy veszek itt fel kölcsönt, ami itt egy kisebb kölcsönnek számít és pár év alatt vissza tudom fizetni. Ebből vennék otthon egy házat, ami innen másfél-2 órára van és ezt csinálgatnám apránként, ha elkészül, akkor esetleg kiadnám albérletbe.

Egyszer mindenkèpp szeretnék házat venni, de az ingatlan árak csak feljebb mennek, ami most 10M az 5 év múlva már sokkal több lesz. Úgy érzem ha tényleg saját házat szeretnék, akkor minél előbb kell belevágjak.

Ez szerintetek mennyire jó ötlet?


2023. jan. 6. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
10 millióért nem tudom hol akarsz venni, de zsákfaluban nem jó befektetés.
2023. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Magyarországon, ahol

- nincs jogbiztonság,

- nincs kiszámítható gazdaságpolitika, nem érdemes.


Magyarországnak nincs jövője.

Ha nem küldik az ellopni való uniós pénzeket, orosz bérenc Viktátor simán kiléptetné Magyarországot az unióból

2023. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

10M-ért, nem kapni értelmeset. Annyiért olyan helyen kapsz, ahova a kutya nem akar költözni.

Egyébként meg rekord kamatok mellett, rekord építőipari anyag és munkadíjköltség mellett halott ügy eleve.

2023. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Egy szobakonyhás panellakás 30 millió. Miről beszélünk?
2023. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 millióért csak elhagyott helyen találsz házat, így még ha fel is ujitod, nagyon nehéz lesz bérlőt találnod és a bérleti díj is alacsony lesz.
2023. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsit bután fogalmaztam, nem 10Mért áll szándékomban házat venni, csak feldobtam egy összeget, hogy egy ház, ami ennyibe kerül, az 5 év múlva nem ennyi lesz. De írhattam volna más számot is, csak példának írtam
2023. jan. 6. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "apránként" felújítod. Tudod egyáltalán, hogy miből áll egy lakásfelújítás, komplett házról meg nem is beszélve? Mikor milyen szakembert kell hívnod, hányat, mennyi pénzért, milyen és mennyi anyag kell, melyik munkafolyamat jön a másik után? Fogtál már a kezedben ásót, kalapácsot, lapátot, betonkeverőt, alapoztál-e alá falat, újítottál már fel tetőt, egyáltalán falat festettél már? Felveszed a hitelt, de laknod kell majd valahol, egyszerre fizetsz egy albérletet és a törlesztőt egy felújítás alatt álló házra? Miből újítod fel? Hitelt az aktuális állapotra kapod, felújításra nem, ami többe is kerülhet, mint maga a ház.

Eladósítod magad, magyarországra kötöd magad, lemondasz a szabadidődről, bevállalsz egy csomó stresszt. Ezer sebből vérzik a terv.

2023. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!