A kormány 2023-24-ben gyengíteni fogja a forintot, hogy ki tudja fizetni 15% körüli kamatokat?
A kormány által kivetett többlet adók miatt úgy látom, hogy likviditási problémákkal küzd a költségvetés.
Tudni fogják tartani a 400 körüli eurót, vagy szándékosan tovább gyengítik majd a forintot legalább 440-460 körülire, hogy fizetni tudják a kamatokat?
Az MNB kamatot már nem fog emelni, maximum csökkenteni, ami tovább gyengíti az árfolyamot, így vélhetően ez a láb is ki lesz rúgva a forint alól.
Fuh. Igazából csak tátogok percek óta, újra és újra elolvasom a kérdést, nem tudom, hol kezdjek bele a válaszba. De igazából inkább kérdéseim vannak, mint válaszaim. Nem tudom eldönteni hogy tényleg én vagyok ennyire hülye, vagy a kérdés úgy cakompakk egy értelmetlen agymenés. Vagy csak nem értjük egymást, úgyhogy inkább tényleg kérdezek.
15% körüli kamatokat: milyen kamatra gondolsz? A jegybanki alapkamatra? Kinek kell azt szerinted fizetni?:)
Mi köze van a kivetett adónak a költségvetés (vélt vagy valós) likviditási problémáihoz? Az adó, definícióból adódóan, állami bevételt növelő tétel.
Hogy kapcsolódik szerinted a jegybanki alapkamat a forint árfolyamához? Közvetetten vagy közvetlenül, és milyen módon?
#1: Szerintem arra gondolt, hogy az állampapírok kamatait ki kell fizetni a betéteseknek. A kivetett adók pedig növelik az állami bevételeket. A jegybank lépései pedig hatnak az árfolyamra, még ha esetleg csak rövid távon is.
De a gondolatmenet ott bukik meg először, hogy tök mindegy mit jelentett ki az MNB, gondolnak egyet a fejük felett és újra lesz kamatemelés, ha éppen azt látják "jónak"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!