Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyet èrtetek azzal hogy...

Egyet èrtetek azzal hogy Amerikában a dollármilliomosok ès a dollár milliárdosok nem hagynak a gyerekeikre pènzt?

Figyelt kérdés
Ezt már többször is hallottam ès utána is olvastam hogy azért cselekszenek így mert a gyerekeknek is meg kell a pénzèrt dolgozni,èn ezt meg is èrtem de ha gazdag lennék nem csinálnám meg ezt a gyerekemmel hogy semmit nem hagyok rá

2022. dec. 16. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát ehhez szerintem igazi féregnek kell lenni. Meg lehet tanítani a gyereket a pénz helyes használatàra és be lehet fogni hogy segítsen is amiben csak kell. Akkor nem lesz elkényeztetett ennyi csak. Kire hagyja akkor a pénzt egyébként ha nem a saját gyerekére??
2022. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eladományozzák mèg èletuk során ès ha meghalnak ès marad pénzük akkor a vègrendeletbe beleírják hogy milyen intèzmènyeken akarnak segíteni meg ilyesmi.pl steve jobs a felesègère hagyta aki már a vagyon nagy rèszèt eladományozta
2022. dec. 16. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. De nyugodj meg, a "nem hagynak rá péznt" is annyi pénzt jelent, hogy kényelmes élete lehet
2022. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
# 3 Amugy èn is így gondolom hogy van pl 1 millárd dollárja az illetőnek ès hagy rá azért 1 ès 10 millió dollár közötti összeget,de lehet hogy tényleg semmit,mert ha belegondolunk valamelyik milliárdos meghal mondjuk 70 èvesen a gyerekei meg már 30 fölött vannak lehet már ők is gazdagok mèg ha nem is annyira mint az apa.
2022. dec. 16. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem jellemző.. max pár ilyen van amit felkap a média. Amúgy tényleg hülyeség.
2022. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem jellemzo.

Sok olyan gazdag ember hazanal dolgoztam kint akik elkenyeztetik a gyerekeiket. 18-20 eves gyereknek Mustang GT-je van, BMW vagy amilyet epp akart.

Biztos vagyok benne hogy hagynak a gyerekeikre penzt. Miert lenne az nekik jo ha odaadomanyozzak egy idegennek?

2022. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 nem azt mondtam hogy egy idegennek hanem pl afrikába a szegènyeknek.
2022. dec. 17. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező túl sok szappanoperát nézel anyukád mellett ülve a fotelben, ebből lehet ez a fúra elképzelésed!
2023. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

A milliomosok többnyire a gyermekeikre hagyják, a milliárdosok nem vagy nem szokványos módon.

Nézz utána a családi trust szó jelentésének.

Nem azért lettek gazdagok mert hülyék, ott is van örökösödési adó. Ezzel a családi trust-el elkerülhető az örökösök nagyobb vagyonvesztése (adóztatása).


"A sikeres és gazdaságilag is meghatározó családok, mint például a Rothschild és a Rockefeller család, a Cayzer és a Gates család, a Motorolát birtokló Galvin testvérpár, illetve a Hasbro-tulajdonos Hassenfeld testvérek, mind a trust, azaz a bizalmi vagyonkezelés intézményét használják a családi vagyon kezelésére. Nem csupán a szupergazdagok, hanem nagyon sok tehetős család is a trustot választja annak érdekében, hogy a vagyonát kezelje, és ezáltal lehetővé tegye annak a generációkon átívelő védelmét és gyarapítását."

2023. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

Pont most láttam a 2023 január 9 fokusz reklámát azaz a holnapit amiben ezzel fognak foglalkozni.

2023. jan. 8. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!